Telegram nu mai merge pe Reteaua Digi

Mariuselll

Moderator
Membru personal
Moderator
VIP Club
Nu stiu daca e adevarat, dar de ieri nu mai imi merge telegram pe telefon. Sunt in reteaua Digi.
Credeam ca e ceva problema cu Telegram ca s-a mai intamplat, dar aiurea pe news feed mi-a aparut o stire cu titlu:
Rețeaua Digi a blocat aplicația de mesagerie Telegram? Tot mai mulți utilizatori se plâng că aplicația nu mai funcționează.

Si o sursa:

Care mai are problema cu Telegram?
 
Deci din cauza asta nu imi merge mie telegram?
Sa nu imi spui ca trebuie schimb providerul pentru asta, ca o voi face.
Tot pe digi esti? Ca daca e asa si eu am sa renunt la ei. O sa piarda mult pe seama asta+ ca digi mai au problemele lor. Una e cea cu Wifi de acasa care tot cade. Si nu foar la mine , cunosc mai multe persoane.
 
Tot pe digi esti? Ca daca e asa si eu am sa renunt la ei. O sa piarda mult pe seama asta+ ca digi mai au problemele lor. Una e cea cu Wifi de acasa care tot cade. Si nu foar la mine , cunosc mai multe persoane.
Da tot digi sunt.
Am instalat acum 1.1.1 de la cloudflare si merge.
Asta poti face si tu daca vrei, până se găsește o soluție.
Eu sun maine sa vad care este problema si daca nu rezolva, voi renunța la Digi.
 
Da tot digi sunt.
Am instalat acum 1.1.1 de la cloudflare si merge.
Asta poti face si tu daca vrei, până se găsește o soluție.
Eu sun maine sa vad care este problema si daca nu rezolva, voi renunța la Digi.
Tocmai ce am incercat de pe hotspot orange si merge . Le-am trimis si sesizare. Astept raspuns.
Aplicatia aia 1.1.1 cloudflare?
 
Aplicatia aia 1.1.1 cloudflare?
Da.
Am rămas surprins de app. Merge super fast netul si daca se menține asa, o las activă tot timpul, plus vezi orice pagina accesată.
 
De asta nu folosesc (aproape) niciodată DNS-ul default de la ISP...
In final nu vei avea de ales, indiferent ce folosești. De moment cloudflare se tine pe poziții ca a fost obligat sa interzică tot ce este DMCA si site din Rusia, dar a zis nu.

Asa a zis si Musk dar in final a făcut tot ca ei.
 
In final nu vei avea de ales, indiferent ce folosești. De moment cloudflare se tine pe poziții ca a fost obligat sa interzică tot ce este DMCA si site din Rusia, dar a zis nu.
E și normal sa zică pentru moment nu, deoarece presupun că în majoritatea cazurilor de pe urma noastră a celor care avem site-uri pe nișa filme și seriale unde se primește dmca își îmbunătățesc ei serviciile de pe urma atacurile pe care le avem din când în când.
 
Plus informațiile care le aduna si care spune ca nu le folosește si ca le șterge dupa 24 ore .
Oricum am rămas surprins de cum merge pe mobil aplicația lor.
Eu serviciile de vpn consider ca sunt cel mai mare scam din lume.
 
Loading...
Back
Sus