Teme marketing afiliat

krystann

Member
Registered
Full Member
Salut,

De curând m-am apucat de marketing afiliat şi sunt curios ce teme folosiţi la un site nou, adica free sau premium şi dacă aveti nişte recomandări pentru ambele categorii ar fii super.

Mulţumesc
 
Acum depinde ce vrei sa faci. Daca e un simplu site de afiliere unde dai share pe facebook si astepti sa castigi un comision, atunci foloseste thema de mai sus care artaa bine si e free.
Daca vrei sa iti faci un venit constant si bunicel atunci foloseste o thema de recenzii sau orice alta thema pentru un blog persoanal ori general si iti place.
Am un amic care scrie recenzii la diverse produse si vizite intre 700 si 1200 unici pe zi, dar scoate peste 5000 euro pe luna din acesta. Majoritatea sunt recenzii la cerere de la firme mari si care platesc destul de bine pentru un articol si link catre produsul lor.

Pe langa aceste venituri mai primeste invite gratis la mai toate targurile IT care au loc in Bucuresti.
 
Cu primul site o să mă axez pe produse lifestyle, şi voi alege o temă cu mai multe facilităţi.

Mulţumesc de sugestii/recomandări.
 
Salut,

Ca sa nu mai deschid alt topic, vreau sa pun in sidebar o piesa prin care sa prezint un numar de 5/10 articole/produse insa care nu fac parte din aceeasi categorie cu articolul pe care x il citesti. Stie cineva un plugin sau ceva ?
Am folosit un plugin pentru Relted post dar imi aarata si sub articol, si in sidebar articole din aceeasi categorie, dar vreau sa le diversific putin.

Multumesc
 
Mi-am personalizat eu tema baskerville asa cum mi-a placut!
Nu neaparat pentru o tema anumte, dar din ce am inteles eu sunt pluginuri standard, de aceea am si intrebat!
 
Loading...
Back
Sus