Stiai Ca Toata lumea il Uraste pe AlexH

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Cei care ma cunosc stiu ca ma lovesc de problema asta peste tot. Zilele trecute discutam cu @Mariuselll despre acest subiect si mi-a venit o idee sa arat pentru a mia oara tuturor cat de mult ma uraste lumea sau au ceva cu mine.

Indiferent ce ofer, chiar si gratis nu se atinge nimeni. Imi aduc aminte ca acum 2 ani parca pe arenaweb am facut cu cineva un mic experiement. Am postat ceva la vanzare, la un pret foarte mic si nimeni nu a postat nici macar o oferta.
Adoua zi, alt user a postat acelasi produs la vanzare dar cu un pret de 3 ori mai mare. Va imaginati ca celalalt user a vandut la greu pe cand eu nu aveam nici macar un coment la topic.

Desi ajut pe foarte multi gratis si ofer multe lucru gratis cand vine vorba sa am nevoie de ceva, mi se cer sume prostesc de mari. Imi aduc aminte ca voiam acum ceva vreme cateva link-uri pentru un site. Am pus un anunt si un tip care este chiar pe forum imi raspunde in privat unde imi cere undeva la 25 euro pe luna pentru link, unde site-ul lui era mult mai slab ca al meu. Nu mai spun ca acesta de fiecare data cand avea nevoie de ceva, apela la mine si eu cu mare placere il ajutam.

Ultimul test l-am facut cu topicul de aici. http://www.roforum.net/threads/domenii-xyz-doar-0-50.2193/

Nimeni nu a fost interesat de oferta, chiar daca este gratis. Apoi am postat pe un forum extern aceiasi oferta si in aproximativ 20-30 minute au fost peste 120 domenii inregistrare.

Sa inteleg de aici ca pentru Roman ofertele gratis nu sunt pe placu lui, sau doar cele care vin din partea mea?

A nu se intelege ca nu pot eu trai ca lumea ma uraste sau are ceva cu mine, ca sincer sa va spun ma doare in 14 de tot si toate, dar sunt curios sa aflu care este motivul pentru aceasta ura, sau poate este invidie, dar nu imi pot da seama de ce.

Sa discutat mult pe forum aici cat si pe altele unde va plangeati ca google va sanctioneaza site-urile din cauza la reclamele in player. Asa ca am facut un site pentru voi, care costa destui banuti, dar nimeni nu se oboseste sa-l foloseasca. Multi chiar mi-au spus ca imi fac mie un serviciu daca urca filme, cand de fapt este invers.

In acelasi timp au fost lansate alte 3-5 proiecte de gen, dar au reclame in player ca si restul dar nu primesti bani din vizionari si sunt foarte populare, le folositi fara probleme.
Cineva imi spunea sa fac altul de la zero dar pe alt nume sa vad daca se schimba ceva. Nu are rost sa fac altul, pentru ca deaja stiu cum este, ce se va intampla.

Am incercat mereu sa fac eu primul pas in unele proiecte ca impreuna sa construim un mediu online proprice pentru afacerile romanesti, dar se pare ca totul este degeaba.


Exemplele pot continua pentru a arata ca Lumea are ceva cu mine si nici in 1000 de an nu as putea intelege ce.
Oricare dintre voi care citit aceste randuri puteti fi foarte sinceri, pentru ca nu ma supar, vreau doar sa aflu de ce. Nu am inselat pe nimeni, las din timpul meu si ajut pe toti, pun la dipozitie module, script, tools care platesc bani ca lumea sa poata beneficia gratis si le face munca mai usoara, dar indiferent ce as face tot aveti ceva cu mine.

Si ca hint de final.
Am un serviciu nou lansat de aproximativ 2 luni, care nu este trecut pe numele meu, adica nu este nici o urma ca sunt eu in spatte si merge super bine. Acelasi lucru l-am incercat anul trecut pe numele meu si a fost un esec total.

Chiar unii dintre voi folositi. Sper sa nu va sara inima din piept ca ma faceti bogat. :D

Voie buna.
Alex
 
Un mic update care cred ca este normal sa-l fac.
Sunt cateva persoane care sunt de nota 10 cu care colaborez si au tot respectul meu. Sa nu credeti ca v-am uitat. :D
 
Pfffff..... Mult ai mai scris, mi-a luat ceva sa citesc :) .
Alex eu cred ca INVIDIA , ciuda ca stii mai multe, ca " vorba cu curtea vecinului " . Sunt multe nu o sa iti dai seama niciodata.
Cel mai bine e ca tot ce faci e sa le ti doar pentru tine. ( aici ma refer la site-uri :) ) , dar poate si restul ar trebui.
Asta e viata , Ar trebuie sa fi " Calaretul Singuratic " .

PS: poate vorbesc aiurea sau nu , dar mor de somnnnnn.
 
aaba7dbcea1f41bb9555375151430f30.png

Am gasit mesajul, topicul nu il gasesc, dar tin minte ca vroiai sa vinzi niste domenii si nu a cumparat nimeni. Nu cred ca la toata lumea e doar invidie, pot fi si alte motive. Eu de exemplu nu am cumparat domenii .xyz de la tine din cauza ca imi indrept atentia catre 3-4 proiecte, nu ca la inceput, cand aveam peste 30 de domenii si nu stiam cum sa ma mai impart intre ele. Pe deasupra, e posibil ca altii sa nu fi cumparat din cauza ca a fost promotie si la Namecheap.
Daca ai si dusmani, sau persoane care iti ataca site-urile sau chestii de genul nu mai stiu in rest...
 
Pff,credeam ca sunt singura persoana care ma uraste toti ! :)
Deci unii se cearta din invidie fara sa le faci ceva,dar pe mine nu avea dece sa ma invidieze ! ;)
Asa-i romanul (omul),se da superior !
 
Alex, priveste partea buna a lucrurilor; ai foarte multi "fani" :D . Cand rulezi experimente, creazati un al 2lea cont :) pentru a-ti revalida experimentul :)
 
Alex'ule, nu te mai consuma asa mult pentru niste nimicuri(ma refer la faptul ca nu te iubesc toti cum ai vrea tu), viata merge inainte...era o vorba pe care mizez mult... Nu merge intr-o parte, ma mut in alta parte, nu merge nici acolo, ma mut.. si tot asa... pana gasesc ceva convenabil pentru mine.
Nu te astepta sa fii un fel de Arsenie Boca al acestui forum, lumea din ziua de azi este foarte invidioasa pe succesul altora.
Mie unul mi-ai parut ok, pana in prezent...vedem pe parcurs...imi place forumul, informatiile furnizate aici...si... asa m-am decis cca 60% sa fiu un membru activ aici.


So, don't worry, beee happy!
 
E doar un lucru de spus: INVIDIA.
Nu sunt de mult prin zona ca sa cunosc tot ..dar am fost putin mirat de oferta cu xyz ..deoarece mai multe firme au lansat promotie cu aceasta extensie ( clar ca am luat ).
Posibil sa ai o actractie spre persoanele INVIDIOASE ..in general asa au oameni buni , ajutatori , care nu urmaresc propriul interes in orice lucru il fac, asta se mai intampla cand faci lucrurile sau munca care o faci cu mare placere ..te gandesti ca si pt persoana respectiva e la fel...dar..din pacate NU. Mereu vor fi INVIDIOSI , chiar si pe ca..tul care il faci ..se va gasi unul sa te invidieze ca ai facut unul asa mare si frumos ...dar ...intodeauna sa sti ca sunt multi si cei care apreciaza cea ce faci ..cea ce oferi..cea ce ne inveti..si multe altele , alti din umbra , alti activi ...dar suntem aici .
PS : Din partea mea ai doar RESPECT
 
Ultima editare:
Cel mai bine e ca tot ce faci e sa le ti doar pentru tine. ( aici ma refer la site-uri :) )
Am inceput deaja multe sa le tin secrete, sa nu stie ca sunt eu in spate.
Pe deasupra, e posibil ca altii sa nu fi cumparat din cauza ca a fost promotie si la Namecheap.
Oferta la domenii a fost doar un exemplu. Nu astept si nu oblig pe nimeni sa cumpere de la mine, chiar daca este gratis. La namecheap a fost 0.2$ per domeniu eu am pus gratis si astazi cand am veriricat doar 3 domenii au fost luate, GRATIS, in comparatie pe extern unde cele 300 de domenii puse la dispozitie sau epuizat imediat.

Nici eu nu cumpar domenii chiar daca sunt gratis, daca nu am ce face cu ele, sau am deaja prea mult. Dar judecand dupa comportamentul din mediul online, multi 'cumpara' pentru simplu fapt ca e gratis.

Cred că te-ai plictisi dacă ai avea asa multi prieteni
Asta e una din problemele mele. Ma plictissesc foarte repede de orice si oricine. :D
Pff,credeam ca sunt singura persoana care ma uraste toti !
Si u ma 'bucur' ca nu sunt singurul. Hehehehe

, avnd in vedere ca o mare parte din forumul arenaweb au migrat aici
Daca adminii de pe arena se implicau putin mai mult, continuam acolo fara sa fac acest forum. Abia foarte tarziu am primit acces de admin si platforma este veche cu cel putin 10 versiuni.
Stiu ca multe mi se trag de acolo si multi au migrat aici, dar nu voi permite sa faca acelasi lucru si aici. :D

Alex, priveste partea buna a lucrurilor; ai foarte multi "fani"
Asta imi spune cineva mereu. Cica daca nu ai 'Fani' nu existi. :D
creazati un al 2lea cont :) pentru a-ti revalida experimentul
Am deaja alte conturi si experimentul este super revalidat.
Nu te astepta sa fii un fel de Arsenie Boca al acestui forum, lumea din ziua de azi este foarte invidioasa pe succesul altora.
Nici prin gand asa ceva.
Faza ca sunt doar curios de aceasta atitudine, dar nu ma deranjeaza deloc. Cine ma cunoaste bine, stie ca ma doare undeva de lume si ce spune sau gandeste lumea despre mine, si asta fara ca nimeni sa se supere.
Si cand ajut pe cineva sau ofer ceva gratis mereu o fac din motivul ca pe mine nu m-a ajutat nimeni cand am inceput aventura Online si stiu cum este. Asa ca in viziunea mea cred ca orice mic ajutor acolo poate face mult in proiectele unei persoane.

Mie unul mi-ai parut ok, pana in prezent...vedem pe parcurs...imi place forumul, informatiile furnizate aici...si... asa m-am decis cca 60% sa fiu un membru activ aici.
Ma bucur sa aud asta si multumesc.

Posibil sa ai o actractie spre persoanele INVIDIOASE
Mi se spune foarte des acest lucru. Vorba unei amice care este super HOT. Cica daca o pui pe EA intr-o camera plina de oameni bogati dar strecori si un sarac printre acestia, va fi abordata doar de sarac.

PS : Din partea mea ai doar RESPECT
Esti unul dintre putinii care fara sa-i cer platesti pentru orice serviciu ai nevoie si fara sa ceri prea multe in schimb.

Multam pentru asta.
 
Alex,eu te-am urmat pe acest forum,deoarece am vazut pe arenaweb [unde nu aveam cont]ca esti un om cu potential si super ok din toate punctele de vedere!
Nu stiu ce sa zic mai mult,imi plac oamenii ca tine,oamenii pusi pe treaba ,asa ca am inregistrat si eu un domeniu sa nu crezi ca te urasc! :)) Sa ai spor in tot ceea ce faci!
 
Totul tine de mentalitate, multi din RO sunt invidiosi si merg pe principiul: "de ce sa folosesc serviciile lui si sa-l imbogatesc pe el?".. dar ei nu se gandesc si la avantaje.

Faza cu anonimatul este cea mai buna solutie, nu trebuie sa stie nimeni ca site-ul X sau Y este al tau. Asta am vazut pe propria mea piele, aveam cateava site-uri care mergeau bine (de cel putin 8 luni) si nimeni nu stia ca sunt ale mele. Ei, dupa ce am spus ca sunt ale mele, in maxim 2 luni site-urile mele au inceput sa scada, conturi de adsense banate, etc..

Eu nu am nimic personal cu tine, am vazut topicul cu domeniile insa nu mi-au trebuit si de ce sa inregistrez niste domenii daca nu fac nimic pe ele?
 
Exista o teorie care functioneaza foarte bine.
Scrii un articol in care postezi un secret foarte mare, dar undeva in text adaugi o fraza care sa atraga atentia userului, celui care citeste. La final o sa vezi ca toti discuta desprea acea fraza si nu marele secret, ba chiar nici nu stiu despre ce vorbesti daca ii intrebi.

Cine imi stie blogul personal , a citi despre aceasta teorie si chiar a fost pusa in practica pe blog.
La fel am facut si aici si vedem cu totii rezultatul.

:D
 
Nu are legatura cu topicul dar sa vedeti asa o mica diferenta.
Cupoanele au fost facute si postate in acelasi timp.

Primul este pe extern.
15b97b0a4597484985eebe4ad97f4c5c.png


Acesta este pe romania.
c57c4904ceab445e8a386b930a4bec57.png
 
Cei care ma cunosc stiu ca ma lovesc de problema asta peste tot. Zilele trecute discutam cu @Mariuselll despre acest subiect si mi-a venit o idee sa arat pentru a mia oara tuturor cat de mult ma uraste lumea sau au ceva cu mine.

Indiferent ce ofer, chiar si gratis nu se atinge nimeni. Imi aduc aminte ca acum 2 ani parca pe arenaweb am facut cu cineva un mic experiement. Am postat ceva la vanzare, la un pret foarte mic si nimeni nu a postat nici macar o oferta.
Adoua zi, alt user a postat acelasi produs la vanzare dar cu un pret de 3 ori mai mare. Va imaginati ca celalalt user a vandut la greu pe cand eu nu aveam nici macar un coment la topic.

Desi ajut pe foarte multi gratis si ofer multe lucru gratis cand vine vorba sa am nevoie de ceva, mi se cer sume prostesc de mari. Imi aduc aminte ca voiam acum ceva vreme cateva link-uri pentru un site. Am pus un anunt si un tip care este chiar pe forum imi raspunde in privat unde imi cere undeva la 25 euro pe luna pentru link, unde site-ul lui era mult mai slab ca al meu. Nu mai spun ca acesta de fiecare data cand avea nevoie de ceva, apela la mine si eu cu mare placere il ajutam.

Ultimul test l-am facut cu topicul de aici. http://www.roforum.net/threads/domenii-xyz-doar-0-50.2193/

Nimeni nu a fost interesat de oferta, chiar daca este gratis. Apoi am postat pe un forum extern aceiasi oferta si in aproximativ 20-30 minute au fost peste 120 domenii inregistrare.

Sa inteleg de aici ca pentru Roman ofertele gratis nu sunt pe placu lui, sau doar cele care vin din partea mea?

A nu se intelege ca nu pot eu trai ca lumea ma uraste sau are ceva cu mine, ca sincer sa va spun ma doare in 14 de tot si toate, dar sunt curios sa aflu care este motivul pentru aceasta ura, sau poate este invidie, dar nu imi pot da seama de ce.

Sa discutat mult pe forum aici cat si pe altele unde va plangeati ca google va sanctioneaza site-urile din cauza la reclamele in player. Asa ca am facut un site pentru voi, care costa destui banuti, dar nimeni nu se oboseste sa-l foloseasca. Multi chiar mi-au spus ca imi fac mie un serviciu daca urca filme, cand de fapt este invers.

In acelasi timp au fost lansate alte 3-5 proiecte de gen, dar au reclame in player ca si restul dar nu primesti bani din vizionari si sunt foarte populare, le folositi fara probleme.
Cineva imi spunea sa fac altul de la zero dar pe alt nume sa vad daca se schimba ceva. Nu are rost sa fac altul, pentru ca deaja stiu cum este, ce se va intampla.

Am incercat mereu sa fac eu primul pas in unele proiecte ca impreuna sa construim un mediu online proprice pentru afacerile romanesti, dar se pare ca totul este degeaba.


Exemplele pot continua pentru a arata ca Lumea are ceva cu mine si nici in 1000 de an nu as putea intelege ce.
Oricare dintre voi care citit aceste randuri puteti fi foarte sinceri, pentru ca nu ma supar, vreau doar sa aflu de ce. Nu am inselat pe nimeni, las din timpul meu si ajut pe toti, pun la dipozitie module, script, tools care platesc bani ca lumea sa poata beneficia gratis si le face munca mai usoara, dar indiferent ce as face tot aveti ceva cu mine.

Si ca hint de final.
Am un serviciu nou lansat de aproximativ 2 luni, care nu este trecut pe numele meu, adica nu este nici o urma ca sunt eu in spatte si merge super bine. Acelasi lucru l-am incercat anul trecut pe numele meu si a fost un esec total.

Chiar unii dintre voi folositi. Sper sa nu va sara inima din piept ca ma faceti bogat. :D

Voie buna.
Alex

Eu sunt incantata ca m-am inregistrat pe forum si nu regret. Te admir foarte mult si apreciez ca vrei sa ne sari in ajutor. Deci poti conta pe mine pentru orice. Nu poti face oamenii sa te iubeasca. Sunt *profitori* si *invidiosi*
Ajuta pe acei care la randu lor o sa ajute reciproc.
 
Eu nu sunt cel mai activ user pe acest forum, dar chiar si in viata de zi cu zi prefer sa ascult decat sa vorbesc. Tu din ce am vazut, esti un om foarte dedicat si muncesti mult sa intretii acest forum, intotdeauna vii cu topicuri interesante, ba chiar mi-ai si raspuns la intrebari in privat, desi nu erai dator :) Nu cred ca te uraste nimeni sa stii :) O seara buna!
 
Fix asta e și răspunsul meu.
Totul tine de mentalitate, multi din RO sunt invidiosi si merg pe principiul: "de ce sa folosesc serviciile lui si sa-l imbogatesc pe el?".. dar ei nu se gandesc si la avantaje.

Faza cu anonimatul este cea mai buna solutie, nu trebuie sa stie nimeni ca site-ul X sau Y este al tau. Asta am vazut pe propria mea piele, aveam cateava site-uri care mergeau bine (de cel putin 8 luni) si nimeni nu stia ca sunt ale mele. Ei, dupa ce am spus ca sunt ale mele, in maxim 2 luni site-urile mele au inceput sa scada, conturi de adsense banate, etc..

Eu nu am nimic personal cu tine, am vazut topicul cu domeniile insa nu mi-au trebuit si de ce sa inregistrez niste domenii daca nu fac nimic pe ele?
 
Sincer sa fiu si eu am avut invidie de multe ori pe alti membrii ,dar nu am am facut nici o data un report la nimeni ,si nici nu le-am trimis mesaj privat sai intreb cum fac sau sa ma invete si pe mine , din cauza orgoliului,Imediat imi trece deorece cu timpul daca urmaresti persoanele inveti fara sa vrei deorece isi spun secretul incet incet .Deasta mereu spun este doar chestiune de timp pana poti invata ceva singur .Invidia este un defect al personajului.
 
Hai ma Alex si tu acum de asta nu poti dormi noaptea ca nu te agreeaza unii , sa fim seriosi , ai facut bine si asta o stim cu totii [ poate mai mult eu , doar ce am terminat apartamentul :))) ] .
Invidia a fost ,o sa fie mereu si este normal sa ai fani si cei care nu te prea agreeaza :)) insa asta nu trebuie sa te afecteze .
Ai realizat ca arena nu mai merge si ai facut un forum care la ora actuala este pe primul loc la o groaza de cuvinte cheie , asa ca numai de acolo ai reusit sa-ti faci o tona de fani .
Din cate vad eu pe acest forum majoritatea sunt de treaba si de cele mai multe ori ajuta neconditionat si ofera lucruri pe care in alte locuri ai da bani buni ca sa le ai .
Deci dupa mine nu cred ca ar trebui sa le acorzi mare importanta celor de la paparazzi , chiar nu are rost .
Si continua sa fii tot tu ca sigur vor fi intotdeauna mai multi cei care te plac decat ceilalti , o zi placuta in continuare .
 
Loading...
Back
Sus