Virus Skype

stely20

Active Member
Registered
Full Member
Salut, astazi am primit de la tine Alex pe skype un link fara sa imi dau seama ce este am accesat link-ul dupa aceea am cautat pe google despre link si am vazut ca este un virus. Problema este ca l-am accesat de pe telefon
Stie cineva mai multe despre acest virus ?

Mai jos voi atasa imagine cu link-ul primit:

dsffds.jpg


Dupa ID: se afla ID-ul meu de skype.
Cum se poate scapa de acest virus ?
 
Am scanat cu bitdefender pe telefon (android) insa nu imi gaseste ca am fost infectat ..

Ce fel de date trimite acest virus ?
 
Ultima editare:
Si eu am primit ieri de la mihai.cristian46 acest mesaj. Asteptam sa vedem de la cine mai primim.
 
Cel mai urat.. cand nu stii ce a facut :)). Numele la link ma duce cu gandul la pop-up-urile care se deschid de la Netu.Tv. ori e ceva asemanator ca si nume. verific si revin.
Edit; Seamana la nume. ala e Baiduccdn
 
Ovidiu , ști despre despre acel virus ? Dacă trimite parole sau este doar prin spam ?
 
1. Nu sunt virusat
2. Nu am trimis eu link si am primit de la toata lista. Vezi mai jos doar o parte.
1fa1da2fbd034220aca39274592ddaa5.png

3. Inainte primeam de la 2-3 din lista acest tip de link dar azi am primit de la toti acest link si e normal sa primiti si de la mine
4. Nu stiu cum se propaga dar am o banuiala
5. @Mariuselll mi-a trimis acest link unde se vede ca problema este destul de grava si skype stie, dar fara sa faca nimic.
https://community.skype.com/t5/Secu...nt-to-all-of-my-contacts/td-p/4461728/page/57
6. Voi investiga cum se propaga si revin.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus