Ajutor ( Adsense pe Blogspot )

whiteandblack

Active Member
Registered
Full Member
Salut
Am un cont de youtube m-am inscris si la adsense
Acum cateva sapt am facut un blog si am urcat cateva articole si azi am vazut cand dau la Castiguri la Blogspot pot sa folosesc adsense pentru acel blog am facut totul am pus anunturi ...dar reclamele nu apar pe blog
De ce ?
 
Eu am dejea un cont adsense activ care ruleaza reclame pe youtube
Faza e ca am dat sa pun reclame si pe blogspot si totul a fost ok dar recalamele nu apar
E posibil sa nu apara pentru ca nu este aprobat, blogul nu are destul trafic si uneori dureaza pana la apar reclamele. La cineva a inceput sa apara dupa 7 zile.
 
A trecut aproape 1 luna si reclamele tot nu apar :( ....anunturile au fost sterse din adsense cele care se facusera singure pentur blogspot


adsense.png
 
Ideea e in felul urmator.....Daca citesti cu atentie criteriile de acceptare a reclamelor pe blogspot, vei gasi un paragraf unde spune clar ca vechimea unui blog trebuie sa aiba MINIM 6 LUNI pentru al monetiza. Tie iti da acolo sa il monetizezi dar nu te va accepta pentru ca nu ai vechime si cine stie poate continut de calitate.
 
Presupun ca nu ai continut de calitate, traficul la fel nu este, template nu arata profi, etc.
Conteaza foarte mult acestea la blogger si daca imi dai url e posibil sa iti pot spune ce nu este ok.
 
Loading...
Back
Sus