BlackHat SEO

Momentan nu pot verifica pozițiile în Google ca stau de 2 zile fără internet, pe mobil nu pot face mare lucru, și nici nu știu dacă programul a continuat sa trimită vizite. Revin cu update când pot.
 
Nu am mai continuat de ceva timp, am avut alte site-uri de promovat. Am mai folosit https://serpify.me/ care parea mai bun, daca vrei sa incerci am vreo 600 de credite pe care ti le pot da gratis, asta parea mai bun.
 
Site-urile unde am folosit aceste unelte nu au fost penalizate. Sigur, nu sunt perfecte, nu simuleaza exact aceeasi activitate ca si un utilizator adevarat, insa poti incerca sa mai urci una-doua pozitii si sa iti cresti un pic traficul https://moz.com/rand/queries-clicks-influence-googles-results/. O sa incerc acum sa bag un site ce sta pe locul 3 in google.com sa vedem daca urc iar pe prima pozitie. Sper sa tin minte sa vin aici cu update.
 
Site-urile unde am folosit aceste unelte nu au fost penalizate. Sigur, nu sunt perfecte, nu simuleaza exact aceeasi activitate ca si un utilizator adevarat, insa poti incerca sa mai urci una-doua pozitii si sa iti cresti un pic traficul https://moz.com/rand/queries-clicks-influence-googles-results/. O sa incerc acum sa bag un site ce sta pe locul 3 in google.com sa vedem daca urc iar pe prima pozitie. Sper sa tin minte sa vin aici cu update.
Legat de articolull postat de tine. Daca iti aduci aminte recomand de multa vreme aceasta practica. La fel membri de pe forum pot confirma acest lucru. La unii am recomandat asta chiar zilele trecute.

:p
 
Vad ca nu mai trimite trafic pe cuvintele cheie, probabil nu sunt destui useri logati pentru exchange.
 
Da, pana la urma nu se merita. Teoria in spatele acestor programe e buna, insa daca depui ceva munca nici nu mai ai nevoie de asa ceva.
 
Dar nu ajuta la kickstarting-ul unui site? Spre exemplu, situatia in care concurenta este atat de puternica incat ai nevoie de asa ceva sa ajungi pe prima pagina fara sa pierzi zile cu advertising?
Ma refer la faptul ca aducand un site pe prima pagina, probabilitatea de a primi vizite este mult mai mare, iar daca si competitia foloseste acel program, oare chiar nu merita?

(Genuinely curious...)
 
Daca ar fi sa investesc timp, as investi in SEO whitehat. Pana la urma asta mi-a adus mai multe rezultate. In trecut ma chinuiam cu linkbuilding, cumparam servicii de inscriere in directoare, comentarii pe site, programe SEO... acum am reusit sa ma descurc mai bine cu articole optimizate, keyword research facut bine, si acum 2 zile parca am scris un articol, si in 30 minute era pe pagina 2. Vorbim un pic mai tarziu pe Skype daca vrei, si iti explic mai multe din ce a mers la mine.
 
Inregistrat si descarcat. Acum testez sa vad cum functioneaza. Apoi voi testa pe vps sa vad daca merge. Daca e mai bun ca hitleap, atunci e perfect. :D
Daca va ocupati cu asa ceva, sau aveti cateva site-uri sau canale YouTube doar pentru teste, va poate fi de folos ***Hidden content cannot be quoted.***. Am descarcat de mai mult timp programul, e o varianta de Hitleap mai avansata, zic asta sa va faceti o idee. Setati site, cuvintele cheie pe care doriti vizite din Google, si se ocupa de restul, chiar face si SEO negativ la competitie prin vizite cu bounce rapid, in timp ce va creste CTR-ul. Teoretic ar trebui sa functioneze, insa nu am apucat niciodata sa il testez cum trebuie, o faceti pe risc propriu.
*link disponibil dupa 5 postari.
mersi
 
Loading...
Back
Sus