Comentatori Sport TV

CiNiK

أنا أحب كس
Registered
Banned
Sincer va spun..nu ma mai pot uita le meciuri comentate de Comentatori Sportivi Romani .
Parerea mea este ca , daca comentatori Romani..ar fi antrenori de footbal....nu ne-ar mai bate nici ....ce spun eu Real Madrid sau Barcelona , hmmmmm povesti...Marte si Pluto sa isi construiasca o echipa tot nu am avea probleme .


Ca sa fi comentator sportiv iti trebuie har....ex ( Cristian Topescu ) , trebuie sa fi impartial sau cel putin sa ai atragere catre echipa din tara ta .
Ma uitam la meciul Steaua - M. City si aud cum un comentator nu odata , ci de vreo 5 ori in 15 minute imi spune cum ca antrenorul ( in gilimele pt ei ) Laurentul R. are o echipa de nimic ..ca sa nu zic alcumva... ca nu stie cum sa -i aseze in teren ..ca la bagat pe ala si nu stiu ce vedeta e pe banca de rezerve...ca au ffff mari emoti ca joaca cu cine joca ...bla bla bla.... in plus mai si inventeaza povesti citite pe vre-un perete pe FB ..cum ca portarul care este in poarta la meciul cu steaua din echipa M. City ia luat locul lui oe Joe Hart..intr-un...asa MECI IMPORTANT....orice tenismen...hocheist.....basketbalist...stie ca M. City joaca la prezentare aici la Bucuresti....dar la prezentarea REZERVELOR ...
eiii si uite asa am ajuns sa ma uit pe un program Italian gasit pe net ...dar ..umde zici ca , comentatorul ..nu ca e Roman..dar parinti lui sunt sigur Romani.

Hai Steaua
PS: Era 0-1 cand scriam acest post....
 
Ultima editare:
Majoritatea comentariilor nu au legătură cu ce se întâmplă în teren...se încurcă intre ei, încurcă jucătorii la unele faze si cel mai grav din punctul meu de vedere comentează la unele faze de parca ei au dreptate, desi nu vad bine si se grăbesc în declarații, le repetată tot timpul meciului devenind enervant...nu ma refer doar la meciul de aseară
 
Sunt 100000000% paralel cu fotbalul si vreau sa iintreb microbistii ce au de castigat cu acest hobby?
Inteleg sa ai un hobby in viata ca toti avem dar unii exagereaza mult... Voi suporterii va omorati si va distrugeti casa pe cand patronii, jucatorii invart miliarde de euro dupa urma microbistilor. Oricum steaua ............facepalm
http://www.b1.ro/stiri/sport/un-mic...t-eliminata-de-la-euro-2016-video-153166.html
http://www.stirilekanald.ro/meciul-...menintarile-la-adresa-lui-iordanes_63547.html
http://www.romaniatv.net/gesturi-extreme-ei-sunt-cei-mai-suparati-fani-ai-romaniei-foto_299365.html

Sper sa nu supere vreun suporter acest post.
 
Nici eu nu stiu cum unii pot urmarii meciuri cu echipe romanesti din campionatul nostru. Ma uit la Premier League saptamana de saptamana la fotbal, rezumate, analize, etc.
Nu exista fotbal in Romania...credeam ca toti stiau asta.

Inteleg totusi sa te duci pe stadion sau a te uita la meciul de aseara, pentru a vedea o echipa buna cu un nou super antrenor, jucand la tine in tara. Dar sa ai pretentii sau sa crezi ca vei castiga, trebuie sa fii nebun. Din moment ce asta este adevarul, nu stiu de ce va deranjeaza atat de mult ca comentatorii spun adevarul, ca suntem un nimic in fotbal?
 
Dar sa ai pretentii sau sa crezi ca vei castiga, trebuie sa fii nebun.
Nu sunt de acord si asta e unul din motive pentru care nu castigam in fata echipelor mari. Nimeni de pe acest pamant nu este dumnezeu sau invincibil. Daca pleci la meci cu ideea ca echipa respectiva este invincibila si sunt superiori tie, atunci degeaba te mai prezinti.

Mereu trebuie sa visezi ca poti, chiar daca tot si toate sunt impotriva ta.
 
nu stiu de ce va deranjeaza atat de mult ca comentatorii spun adevarul, ca suntem un nimic in fotbal?
Nu stiu ce comentatori ai ascultat tu ..dar un comentator sportiv ...nu trebuie sa judece in direct la tv ...adica se duc doi comentatori si povestesc meciul exact cum as povesti eu cu tine la o bere ...cea ce nu este frumos deloc...sau sa razi de jucatori din echipa tari tale ...poate fi ea si din divizia 4...toti sunt oameni...nimeni nu are dreptul sa judece un om ..ascultal te rog pe Cristian Topescu ..si pe urma comentatori de la DIGI / TVR / PRO ..etc ..care doresti....si un surd va simti diferenta ...dar na ..fiecare cu placerile lui...
Eu raman la parerea ca Romania la ora actuala nu are nici macar urma de un comentator sportiv .
 
Eu raman la parerea ca Romania la ora actuala nu are nici macar urma de un comentator sportiv .
Asculta te rog Mihai Mironica. Are omul asta niste idei de ramai masca... si e impartial in fiecare VERSUS.
 
Loading...
Back
Sus