De ras sau de plans?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Iar am avut dreptate legat de politica din romania, de cum va urma totul dupa alegerea lui Klaus Iohannis.
Inainte de alegeri cat si dupa imagini ca cea de mai jos erau cu miile, dar de sustinere si nu impotriva regimului lui klaus. Acum s-a schimbat situatia si cei care-l lingeau pe spanul klaus acum incearca sa se lepede si chiar sa minta cu nerusinare ca nu au tinut niciodata cu el.

Cand le spuneam ca vor plange toti imi radeau in fata. Se pare ca acum eu sunt cel care RAD cu gura pana la urechi si restul plang ....

11949327_415458991985967_2413178795720173324_n.jpg
 
E o vorba : "Da doamne romanului mintea cea de pe urma", ce-a ce nu inteleg este de ce mereu trebuie sa ne lovim cu capul de sus sa ne dam seama cine suntem ?
 
E o vorba : "Da doamne romanului mintea cea de pe urma", ce-a ce nu inteleg este de ce mereu trebuie sa ne lovim cu capul de sus sa ne dam seama cine suntem ?
Si eu ma intreb acelasi lucru in fiecare zi.
In orasul meu primarul taie si spanzura la greu. Daca nu esti cu el, daca il vobesti de rau trimite interlopii dupa tine. Acum toata lumea plange si sare in sus ca este rau, dar cand au luat 50 RON pentru votul lor si un MIC nu s-au gandit cui dau votul lor.

Asa se intampla si la nivel national.
O sa caut discutia avuta cu cineva pe facebook, sustinator a dl. iohannis care spune totul.

Pana in `89 avem o scuza ca nu aveam surse de informare, dar in anul 2015 avem surse nelimitate de unde ne putem informa, dar alegem sa nu o facem. E mai bine pentru majoritatea sa ignore realitate sa fie comozi, sa nu lupte pentru viitorul lor si al copiilor lor.

Mereu aud chestii de genul: De ce as face eu asa ceva cand nimeni nu o face.
Pai nu trebuie sa o faca altcineva, nu trebuie sa o faci pentru altcineva, ci pentru tine si viitorul copiilor tau. In timp altii iti vor urma exemplu.
Vrei schimbare, vrei ceva mai bun, un viitor mai bun, atunci fii tu schimbarea, lupta pentru ceea ce vrei. Nu spune nimeni ca este usor, ca vei avea succes, dar in timp poti inspira si pe altii.
Chiar si Dumnezeu cu puterea lui nu a putut face lumea intr-o singura zi.

Mereu am spus ca nimeni nu trebuie sa ma creada cand spun ceva, ci din contra sa creada ca tot ce spun este o minciuna si sa incerce sa imi dea peste nas, dar asta e greu pentru ca e nevoie de informare. :p

In mai tot ce scriu online strecor una sau mai multe erori si astept ca cineva sa le vada si sa ma corecteze.
 
Loading...
Back
Sus