Forum care te plateste pentru activitate in romania

Forzy

Member
Registered
Full Member
Am o curiozitate.De ce pe romania nu exista nici un forum de genul beermoneyforum unde poti castiga bani din activitatea ta pe forum?
Beermoneyforum este creat tot de un roman si castiga o gramada de bani, mai nou a deschis inca un forum in nisa servicii si produse (bmf .io) pe care are aceeasi metoda de populare adica plateste pentru fiecare topic nou si pentru fiecare raspuns
 
Pai e simplu.
Ala e făcut pentru bani, spre exemplu roforum e făcut doar pentru a ajuta.

Plus tipul a investit in publicitate mult si nu e singur in administrarea forumului.
Pentru a putea plăti e nevoie de bani si clienți plus cea mai grea munca si anume moderate pentru ca lumea va posta doar prostii si mult spam.

Plus o alta problema si anume acele meto5de facut bani care stim cu totii sunt scam.
Acolo plătești sau poti posta gratis absolut orice, nu contează daca e scam sau nu, ori userii au luat țeapă.

Ati văzut ca in ultimul timp sunt cateva topicuri despre cripto care stim cu totii ca sunt in final un mare scam.

Personal m-am gândit sa las tipicurile pentru a diversifica si lunea e libera sa testeze si sa decidă daca vor sa ia țeapă.

Imediat mai mulți useri ai raportat sau trimis mesaje private unde îmi cereau sa sterg pentru ca sunt scam si bu nu are ce cauta pe roforum asa ceva pentru ca strica imaginea.

Sunt unii useri care daca e postat aici, înseamnă ca sunt ok, deci încearcă.

Deci fiecare cu nisa lui si modul de abordare.

Daca vrei sa faci bani frumoși, atunci mergi pe idee asta, am explicat si in topicul cu bani online in 2022.

Au mai fost incercari de gen chiar useri de aici pe roforum si in final dupa cateva luni au închis prăvălia.

Stiti ca o perioada a fost opțiune sa faci credite prin activitatea pe forum, care apoi sa le schimbi in bani dar fara succes.

Iti doresc mult succes si daca pot ajuta cu ceva, sa ma anunți.
 
Multumesc pentru clarificare Alex.
Sunt curios daca o sa fie de succes noul lor forum care nu are legatura nici cu cripto si nici cu metode de facut bani dar care e monetizat cu google ads, din cate stiu google ads nu accepta site-uri care platesc pentru activitate sau gresesc?
 
Pentru ca nu se merita, nici pt useri nici pt admin. La traffic strain poate e sansa sa primesti cativa centi pe post/topic ceea ce oricum e putin..pt 4-5$ pe luna sa stai ore pe zi sa postezi. Pe RO nici nu mai zic.
Forumul ala nu are succes pentru ca ofera puncte pt postat. Majoritatea trafficului vine din google, probabil majoritatea cu rank bun fiind postate de admini sau useri care au postat calitativ pentru a-si promova site-ul propriu, ce posteaza userii care o fac doar pt reward sunt postari scurte si inutile, deloc optimizate.
Avea adsense inainte, probabil l-a banat intre timp, mai castiga doar din bannere directe & sticky topics.
 
IMG_20220717_222820.jpg
IMG_20220717_223449.jpg

Mi-am făcut cont pe beermoney prin 2019, am postat câteva chestii și am câștigat un giveway de 10k puncte, am incercat să le retrag dar cică nu puteam pentru că mai trebuia să postez, i-am trecut pentru mine pe cei de la beermoney la scam.

abia acum m-am conectat de atunci pentru a vedea câte puncte am.

Partea interesantă e că chiar și la activitate arată că aveam 10 017, iar acum conectându-mă și câștigând încă 13 am rămas cu 9780. Unde s-au dus acele puncte? Au dispărut
 
Vezi atașament 15232
Vezi atașament 15234

Mi-am făcut cont pe beermoney prin 2019, am postat câteva chestii și am câștigat un giveway de 10k puncte, am incercat să le retrag dar cică nu puteam pentru că mai trebuia să postez, i-am trecut pentru mine pe cei de la beermoney la scam.

abia acum m-am conectat de atunci pentru a vedea câte puncte am.

Partea interesantă e că chiar și la activitate arată că aveam 10 017, iar acum conectându-mă și câștigând încă 13 am rămas cu 9780. Unde s-au dus acele puncte? Au dispărut
Si eu am castigat la giveway 20 euro anul trecut si i-am trimis un mesaj ca sa primesc banii.
Deci eu nu ii pot considera scam din moment ce am primit.
Trimite-i si tu un mesaj si cere, e pacat sa ramana la el :)))
 

Atașamente

  • p1.png
    p1.png
    192,6 KB · Vizualizări: 10
  • p2.png
    p2.png
    119,2 KB · Vizualizări: 10
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus