Hai să creăm un meme coin - O cryptomonedă a comunității!

RemusFlorin

Active Member
Registered
Full Member
Salut tuturor,

Am o idee super interesantă pe care vreau să o împărtășesc cu voi! Ce-ar fi să creăm împreună un meme coin pentru comunitatea noastră? Fiecare dintre noi ar deveni proprietar al acestei monede, cu o distribuție echitabilă și un control complet asupra tranzacțiilor noastre.

Planul e simplu: strângem o gașcă de 100 de oameni și creăm o monedă cu 100 miliarde de unități. Fiecare primește câte 1 miliard de monede! În plus, fiecare va avea propriul său pol de lichiditate, cu un cost mic de doar 0.02 BNB (adică cam 10$).

Și știi ce e și mai tare? Pe lângă faptul că vom fi toți co-proprietari ai acestei monede, vom avea și ocazia să învățăm multe lucruri despre DeFi și DEX-uri (schimburi descentralizate). Putem să experimentăm și să ne jucăm cu toate tehnologiile și conceptele din spatele criptomonedelor!

În plus, fiecare dintre noi își va controla propriul pol de lichiditate și va avea libertatea de a-l închide în orice moment, fără a pierde fondurile.

Am deja pregătit o versiune de test a monedei noastre și un site web unde puteți să vedeți totul în acțiune:

Hai să ne distrăm și să facem ceva tare împreună! Aștept cu nerăbdare să văd ce părere aveți și să ne apucăm de treabă!
 
Ultima editare:
Idea este buna, insa au mai fost cateva încercări aici pe forum, una chiar de mine, insa fara succes.
Poti conta pe mine daca într-adevăr se realizează.
Sa speram ca mai vine si alții.

@Mariuselll ce spui, te bagi si tu? :)
 
Idea este buna, insa au mai fost cateva încercări aici pe forum, una chiar de mine, insa fara succes.
Poti conta pe mine daca într-adevăr se realizează.
Sa speram ca mai vine si alții.

@Mariuselll ce spui, te bagi si tu? :)
Mulțumesc tare mult pentru sprijinul tău! E mișto să știu că există oameni ca tine care încă mai cred într-un proiect de acest gen. Acum mulți dintre noi am mai crescut și am acumulat cunoștințe în domeniu.

Apropo, vorbind de cunoștințe, cred că e un moment excelent să spun că blockchainul este o tehnologie care împreună cu inteligența artificială formează baza viitorului. Cei care sunt deschiși să învețe și să utilizeze aceste tehnologii vor fi cu siguranță în avantaj. Și noi suntem pe drumul ăsta!

De asemenea, merită să subliniem că proiectul nostru este bazat pe principii decentralizate și pe implicarea egală a fiecărui membru. Asta înseamnă că tu, eu și toți ceilalți suntem la fel de importanți și avem posibilitatea să contribuim în mod activ și profund la succesul acestui proiect.

Hai să ne punem capul la contribuție și să încercăm să dăm un restart proiectului. Cu sprijinul tău și cu ajutorul altor oameni motivați, cred că putem face minuni!
@Mariuselll aștept și eu ca și @AlexH un răspuns dacă ești interesaț să te implici în acest proiect. De asemenea sper să vedem mai mulți oameni începând să se alăture și să formăm o echipă super tare!
 
Ultima editare:
Mulțumesc tare mult pentru sprijinul tău! E mișto să știu că există oameni ca tine care încă mai cred într-un proiect de acest gen. Acum mulți dintre noi am mai crescut și am acumulat cunoștințe în domeniu.

Apropo, vorbind de cunoștințe, cred că e un moment excelent să spun că blockchainul este o tehnologie care împreună cu inteligența artificială formează baza viitorului. Cei care sunt deschiși să învețe și să utilizeze aceste tehnologii vor fi cu siguranță în avantaj. Și noi suntem pe drumul ăsta!

De asemenea, merită să subliniem că proiectul nostru este bazat pe principii decentralizate și pe implicarea egală a fiecărui membru. Asta înseamnă că tu, eu și toți ceilalți suntem la fel de importanți și avem posibilitatea să contribuim în mod activ și profund la succesul acestui proiect.

Hai să ne punem capul la contribuție și să încercăm să dăm un restart proiectului. Cu sprijinul tău și cu ajutorul altor oameni motivați, cred că putem face minuni!
@Mariuselll aștept și eu ca și @AlexH un răspuns dacă ești interesaț să te implici în acest proiect. De asemenea sper să vedem mai mulți oameni începând să se alăture și să formăm o echipă super tare!
O idee genială. Mă bag și eu. Felicitări
 
Vă mulțumesc pentru susținere și entuziasmul vostru! Dacă sunteți gata să vă alăturați distracției și să testăm acest meme coin al comunității, lăsați adresele de BNB în comentarii. Voi trimite monede de test către aceste adrese, astfel încât să putem verifica funcționalitățile și să ne asigurăm că totul merge bine.

Hai să facem acest proiect să prindă viață împreună!
 
Dacă creăm împreună o nouă criptomonedă va avea un avantaj uriaș!
Chiar dacă va avea o capitalizare mică,impactul poate fi colosal! Avantajul nostru nu va fi capitaliazrea ci marketingul imens pe care îl putem face.

Împreună va fi o rețea vastă de webmasteri, influenceri și cu entuziasm putem genera un marketing puternic pentru moneda noastră.
Spre exemplu, oricine deține un site web sau un canal de YouTube poate crea un scurt videoclip cu un conținut despre „Criptomoneda cu potențial de creștere de 1000x”. Noi, ceilalți, ne putem abona, lăsa like-uri și comentarii, distribui videoclipul pe rețelele noastre sociale.

Acest lucru aduce beneficii duble: moneda va câștiga vizibilitate și va crește în popularitate, iar proprietarul canalului YouTube va primi, încă de la început, cel puțin 100 de abonați noi și 100 de comentarii și aprecieri. Același principiu se aplică și pentru postările pe forumuri, articole și alte medii sociale, inclusiv aprecieri pe platforme precum Dextools.io și CoinMarketCap.

Un alt beneficiu semnificativ este iminența începerii sezonului altcoin - acel bull market agresiv în care investitorii de retail se vor orienta către orice. Dacă nu ne alăturăm acum, în acest bull market, ar putea fi dificil să ne integram ulterior.

De asemenea, prin realizarea acestui proiect împreună și prin marketingul nostru comun, ne consolidăm unitatea și ne deschidem ușa către alte proiecte de orice natură în viitor.
 
Am vazut un video pe yt legat de asa ceva , mi se pare interesanta ideea si are un potential imens.
Aruncati si voi un ochi peste video :
Mulțumim pentru exemplul video! Da, mi se pare o idee excelentă să creăm moneda pe blockchain-ul Solana! Solana e super popular acum, iar volumul de tranzacții pe DEX-ul lor e imens, cu 3 miliarde de dolari pe zi! De asemenea fee-urile sunt super mici, doar 0.003 dolari pe tranzacție. Cele mai tari meme-uri au apărut pe Solana anul ăsta. Comunitatea lor e super activă, mereu dornică să susțină proiecte noi. Plus că ideea cu meme coinurile e la mare căutare acolo. Și faptul că moneda noastră va fi complet descentralizată, fără să fie dominată de un singur portofel, o să atragă atenția tuturor. Sunt sigur că o să fie un succes!
 
Update! Am creat și am postat un videoclip de promovare pentru ElkeCoin pe YouTube! Videoclipul nostru este creat cu ajutorul AI, am vrut să fie plin de energie și este tradus în 10 limbi, pentru ca toată lumea să-l înțeleagă. Vreau să știu ce credeți despre el, așa că vă invit să-l vizionați și să-mi spuneți părerea voastră. Puteți găsi videoclipul aici:
Dacă v-a plăcut, nu uitați să dați un like!
Vă mulțumesc pentru susținere!
 
Ultima editare:
Update! Am creat și am postat un videoclip de promovare pentru ElkeCoin pe YouTube! Videoclipul nostru este creat cu ajutorul AI, am vrut să fie plin de energie și este tradus în 10 limbi, pentru ca toată lumea să-l înțeleagă. Vreau să știu ce credeți despre el, așa că vă invit să-l vizionați și să-mi spuneți părerea voastră. Puteți găsi videoclipul aici:
Dacă v-a plăcut, nu uitați să dați un like!
Vă mulțumesc pentru susținere!
M-am abonat. Genial acest videoclip. Felicitări
 
Video eu l-as sterge.
1. limba engleza in video dar descrierea este in romana. Mi-a trebuit ceva sa gasesc link.
2. calitatea la imagini, audio, ton lasa de dorit. Plus elemente cinezesti in video care va face pe toti sa creada ca este din china.
3. maskota nu e bine aleasa sau cel putin video nu da bine.
 
Video eu l-as sterge.
1. limba engleza in video dar descrierea este in romana. Mi-a trebuit ceva sa gasesc link.
2. calitatea la imagini, audio, ton lasa de dorit. Plus elemente cinezesti in video care va face pe toti sa creada ca este din china.
3. maskota nu e bine aleasa sau cel putin video nu da bine.
Mulțumesc pentru feedback!. Aș dori să clarific câteva aspecte legate de videoclipul nostru.

Am ales să includ descrierea videoclipului în mai multe limbi pentru a facilita accesul la informații pentru membrii din întreaga lume. În funcție de locația sau setările de limbă ale contului de YouTube, descrierea este afișată în funcție de limba preferată a utilizatorului.

Da, videoclipul este în limba engleză, însă am adăugat subtitrări în 10 limbi diferite pentru a asigura accesibilitatea la informații pentru toți membrii comunității globale.

Imaginile cu aspect asiatic nu sunt neapărat legate de China. Ele pot reprezenta diverse culturi asiatice, inclusiv taiwaneze, japoneze sau coreene. De asemenea, trebuie menționat că industria cripto are o prezență semnificativă în regiunea Asia-Pacific, inclusiv în Hong Kong și Singapore.

Mersi pentru observațiile legate de calitatea sunetului și a imaginilor. Acesta este doar primul videoclip și voi continua să lucrez pentru a îmbunătăți calitatea conținutului pe măsură ce o să evoluăm. Referitor la mascota, voi lua în considerare sugestiile tale, momentan este singurul Elan meme care mi s-a părut mai bun.

Încă o dată, apreciez feedbackul tău și voi lua în considerare să îmbunătățesc pentru clipurile viitoare.
 
Eu daca nu veneam de aici, unde stim discutia, dupa ce vedea video credeam sau aveam impresia ca este fin china.
Aranjarea la descriere lasa de dorit, ar trebuie sa apara mai profi cu sectiune dedicata special pentru link, etc.
Personal nu as folosi acest video mai ales ca esti la inceput.

trebuie menționat că industria cripto are o prezență semnificativă în regiunea Asia-Pacific, inclusiv în Hong Kong și Singapore.
Daca vrei sa intri pe aceasta piata, atunci canal si site / sectiune separata.

Pe pagina de trade apare acest avis, nu stiu daca poti scapa de el, poate reduce considerabil numarul de trade.
elke.png
 
Eu daca nu veneam de aici, unde stim discutia, dupa ce vedea video credeam sau aveam impresia ca este fin china.
Aranjarea la descriere lasa de dorit, ar trebuie sa apara mai profi cu sectiune dedicata special pentru link, etc.
Personal nu as folosi acest video mai ales ca esti la inceput.


Daca vrei sa intri pe aceasta piata, atunci canal si site / sectiune separata.

Pe pagina de trade apare acest avis, nu stiu daca poti scapa de el, poate reduce considerabil numarul de trade.
Vezi atașament 40430

Ai dreptate în legătură cu imaginile cu aspect asiatic, voi evita să le mai folosesc în viitor. Voi ajusta și descrierea videoclipului și voi crea o pagină dedicată pentru airdrop pe site, unde voi include toate linkurile relevante. În ceea ce privește Youtube, se pare că nu pot adăuga linkuri din cauza faptului că contul este nou.

În legătură cu mesajul care apare pe platformele de tranzacționare, acesta este un mesaj standard care apare inițial pentru monedele noi listate. După ce moneda noastră va fi listată pe mai multe platforme crypto, inclusiv CoinMarketCap, CoinGecko, și BscScan, acest mesaj nu va mai apărea. Mulțumesc pentru observațiile tale, le voi lua în considerare.
 
pare că nu pot adăuga linkuri din cauza faptului că contul este nou
In descriere poți adauga lunm fara probleme.
platforme crypto, inclusiv CoinMarketCap, CoinGecko, și BscScan,
Costa foarte mulți bani sa fii lista pe acestea.
Nu cred că țelul tau ar trebui acum sa fie listarea, ci utilizare.
Cum ai făcut acel social network, pentru fiecare user înscris le poti oferi x coin care pot face trade pe comunitate.

Apoi cand vezi că rularea este destul de mare, poti alege listarea pe diverse exchange.
Im acest fel toti care au primit gratis la înregistrare coin, dupa ce va fi listat poate avea un profit de 10000%.
 
In descriere poți adauga lunm fara probleme.

Costa foarte mulți bani sa fii lista pe acestea.
Nu cred că țelul tau ar trebui acum sa fie listarea, ci utilizare.
Cum ai făcut acel social network, pentru fiecare user înscris le poti oferi x coin care pot face trade pe comunitate.

Apoi cand vezi că rularea este destul de mare, poti alege listarea pe diverse exchange.
Im acest fel toti care au primit gratis la înregistrare coin, dupa ce va fi listat poate avea un profit de 10000%.
Înscrierea pe platformele CoinMarketCap, CoinGecko, și BscScan sunt gratuite dar nu am făcut încă cererea deoarece site-ul mai are pagini încă în construcție. De asemenea este important așa cum ai spus și tu să fie deja ceva trade-uri pe monedă.

Listare rapidă merge pe platforme gen dextools.io sau dexscreener.com unde să apară mai multe informații despre monedă cum ar fi logo, descriere și link către platformele sociale dar costă mult. Odată listate pe BscScan și Coingeko unde ai update cu toate aceste lucruri, toate celelalte platforme vor prelua automat informațiile. Dar durează uneori mult de la o săptămână până la câteva luni.

Video la Airdrop am să-l șterg după ce voi face altul și îl voi face mai simplist:
Faci un simplu trade si primești x monede.
 
Ultima editare:
Update!

Suntem în căutarea unui membru talentat care să creeze o mascota pentru moneda noastră ELKE. Dorim să avem o imagine reprezentativă a unui elan umanoid jucăuș și prietenos, cu ochi mari expresivi, care să transmită o atmosferă prietenoasă. Mascota trebuie să fie versatilă, putând fi reprezentată din mai multe unghiuri sau în mai multe ipostaze.

Ne dorim ca această mascota să fie un adevărat reprezentant al comunității noastre, iar pentru asta vă invităm să vă folosiți imaginația și creativitatea!

Pentru a-i răsplăti creativitatea, vom oferi 1 milion de monede ELKE celui sau celei care va reuși să creeze un meme aprobat de comunitate. Odată ce primiți monedele, sunteți liberi să faceți ce doriți cu ele: le puteți păstra pentru a vă spori portofoliul sau le puteți vinde pe PancakeSwap. Vă asigurăm că apreciem toate eforturile depuse, indiferent dacă sunt realizate manual sau cu ajutorul inteligenței artificiale.

Mascota creată va fi folosită pe site-ul nostru oficial, pe monedă și în alte materiale de marketing.

Pentru a participa, vă rugăm să postați meme-ul creat ca un comentariu în această postare și să ne trimiteți și pe email la
până la data de 1 Iunie 2024 . Comunitatea ELKE va vota apoi pentru meme-ul preferat, iar câștigătorul va fi anunțat oficial.

Spor la creativitate și vă așteptăm cu nerăbdare să vedem ce idei minunate aveți!

Link către pagina site-ului ElkeCoin
Link către PancakeSwap pentru a tranzacționa ELKE
Link Graficul de preț al monedei ELKE
Link către pagina de Twitter
Link către pagina de YouTube
Link către pagina de Telegram
Link către pagina de TikTok
 
Ultima editare:
Studiu de caz:

Am decis să adaugăm lichiditate pe moneda ELKE, creând două pool-uri de lichiditate: BTCB-ELKE (Bitcoin-Elke Coin) și ETH-ELKE (Ethereum-Elke Coin), cu o proporție de 75% Bitcoin și 25% Ethereum. Motivul pentru alegerea acestor două monede a fost că sunt cele mai performante și ne-am dorit să asigurăm o protecție mai mare în caz de scădere semnificativă a pieței sau intrare în Bear Market, astfel încât moneda ELKE să nu fie afectată în mod substanțial.

Însă, astăzi, a avut loc un eveniment interesant. Prețul Ethereumului a crescut cu 1% față de Bitcoin, ceea ce a permis unor actori din piață să profite de această diferență de preț prin arbitraj, probabil folosind roboți de tranzacționare. Au cumpărat 17862 monede ELKE de pe pool-ul BTCB-ELKE și le-au vândut pe pool-ul ETH-ELKE. Astfel, pe chart-ul BTCB-ELKE, prețul unei monede ELKE este de 0.000009897$, în timp ce pe pool-ul ETH-ELKE prețul monedei ELKE este de 0.00001$.

Având două pool-uri de lichiditate vine cu avantaje și dezavantaje. Un avantaj este că moneda ELKE va fi tranzacționată mai mult, sporind potențialul de expunere și atrăgând mai mulți investitori. Totuși, un dezavantaj este că aceste diferențe de preț între pool-uri pot crea oportunități de arbitraj pentru alți participanți, ceea ce poate afecta prețul și lichiditatea pe termen scurt.

Chartul prețului ELKE pe poolul BTCB-ELKE

Chartul prețului ELKE pe poolul ETH-ELKE
 
Update!

Suntem în căutarea unui membru talentat care să creeze o mascota pentru moneda noastră ELKE. Dorim să avem o imagine reprezentativă a unui elan umanoid jucăuș și prietenos, cu ochi mari expresivi, care să transmită o atmosferă prietenoasă. Mascota trebuie să fie versatilă, putând fi reprezentată din mai multe unghiuri sau în mai multe ipostaze.

Ne dorim ca această mascota să fie un adevărat reprezentant al comunității noastre, iar pentru asta vă invităm să vă folosiți imaginația și creativitatea!

Pentru a-i răsplăti creativitatea, vom oferi 1 milion de monede ELKE celui sau celei care va reuși să creeze un meme aprobat de comunitate. Odată ce primiți monedele, sunteți liberi să faceți ce doriți cu ele: le puteți păstra pentru a vă spori portofoliul sau le puteți vinde pe PancakeSwap. Vă asigurăm că apreciem toate eforturile depuse, indiferent dacă sunt realizate manual sau cu ajutorul inteligenței artificiale.

Mascota creată va fi folosită pe site-ul nostru oficial, pe monedă și în alte materiale de marketing.

Pentru a participa, vă rugăm să postați meme-ul creat ca un comentariu în această postare și să ne trimiteți și pe email la
până la data de 1 Iunie 2024 . Comunitatea ELKE va vota apoi pentru meme-ul preferat, iar câștigătorul va fi anunțat oficial.

Spor la creativitate și vă așteptăm cu nerăbdare să vedem ce idei minunate aveți!

Link către pagina site-ului ElkeCoin
Link către PancakeSwap pentru a tranzacționa ELKE
Link Graficul de preț al monedei ELKE
Link către pagina de Twitter
Link către pagina de YouTube
Link către pagina de Telegram
Link către pagina de TikTok
Porcul este asociat adesea cu norocul și prosperitatea în bani și multe culturi. Alegerea unei monede depinde de preferințele și valorile celor implicați. Vă încurajez să explorați și alte opțiuni..
 
Porcul este asociat adesea cu norocul și prosperitatea în bani și multe culturi. Alegerea unei monede depinde de preferințele și valorile celor implicați. Vă încurajez să explorați și alte opțiuni..
Îți mulțumesc pentru sugestie, însă doresc să clarificăm că suntem în căutarea unei mascote reprezentative pentru moneda noastră ELKE, care să fie un elan. Numele nostru, ELKE, derivă din cuvântul "Elk", care înseamnă „elan”, motiv pentru care am decis să căutăm o reprezentare corespunzătoare a acestui animal.

Apreciez înțelegerea ta și sper că poți să ne ajuți să găsim o mascota potrivită pentru comunitatea noastră.

Suntem în căutarea unui membru talentat care să creeze o mascota pentru moneda noastră ELKE. Dorim să avem o imagine reprezentativă a unui elan umanoid jucăuș și prietenos, cu ochi mari expresivi, care să transmită o atmosferă prietenoasă. Mascota trebuie să fie versatilă, putând fi reprezentată din mai multe unghiuri sau în mai multe ipostaze.
 
Loading...
Back
Sus