Notificare email DMCA cloudflare si parere firma de gazduire

Monet

Active Member
Registered
Full Member
Salut, acum 2 zile am primit acest email de la cloudflare
Cloudflare received a DMCA copyright infringement complaint regarding:

numesite.com

Below is the complaint we received:

Reporter's Name: Bahar Kaplanseren
Copyright Holder's Name:
Reporter's Email Address: [email protected]
Reporter's Title: DigiGuardians Inc.
Reporter's Company Name: DigiGuardians Inc.
Reporter's Telephone Number: 7655899409
Reporter's Address: 811 Wilshire Blvd, Suite 1700 Los Angeles, California US

Reported URLs:

https://numesite.com/movies/the-hole-in-the-ground-online/

Original Work: The Hole in the Ground (2019) - IMDb

We have forwarded this complaint to your hosting provider.

Regards,

Cloudflare Abuse
Despre ce este vorba si ce este de facut mai exact?
Voi a-ti intampinat problema pe care am avut-o eu acum 2 zile cu acest email si ce a-ti facut sa rezolvati problema ?
Iar acum a-si avea nevoie de o parere despre gazduirea pe care o detin.
Am gazduirea de la ABELOHOST, ce parere aveti despre ei, am auzit ca ignora dmca-ul, am gazduirea de 2 luni de la ei si n-am avut nici o problema momentan . Voi ce parere aveti despre ei?
Voi de la ce firma aveti gazduire , va ignora dmca-ul si a-ti intampinat vreo problema ?
 
salut eu primesc de la google ca-te un dmca o data la 1 luna 2 dau contra notificare si decid sa nu imi scoata filmul din cautari!! Iar despre cloudflare nu stiu ce sa zic daca chiar este protectie sau un scop pentru iei am pus cloudflare de 2 zile!
 
momentan nu stiu ce sa zic am doar 2 zile de cand am pus dar te sfatuiesc sa pui protectie prin cloudlayer
 
Nu ma iau dupa un sfat care e testat de 2 zile, astept si parerile celorlalti colegi. Multumesc oricum de sfat !
 
Nu ma iau dupa un sfat care e testat de 2 zile, astept si parerile celorlalti colegi. Multumesc oricum de sfat !

Cloudflare nu ajuta cu nimic impotriva notificarilor manuale, notificarile se trimit la cloudflare > cloudflare la host> hostul tie.



salut eu primesc de la google ca-te un dmca o data la 1 luna 2 dau contra notificare si decid sa nu imi scoata filmul din cautari!! Iar despre cloudflare nu stiu ce sa zic daca chiar este protectie sau un scop pentru iei am pus cloudflare de 2 zile!

Cum adica dai contra notificare? Esti constient ca e grava treaba asta, nu?
 
dupa cum am vazut in alt topic problema cu cloudflare pare ceva suspect in script-acum asteptam mai multe pareri daca cloudflare profita sau protejeaza site-ul!!
 
salut eu primesc de la google ca-te un dmca o data la 1 luna 2 dau contra notificare si decid sa nu imi scoata filmul din cautari!! Iar despre cloudflare nu stiu ce sa zic daca chiar este protectie sau un scop pentru iei am pus cloudflare de 2 zile!
Nu trebuie sa dai contra, modifici numele episodului la sfarsit cu online, free orice altceva sa nu arate la fel link-ul , e grav daca dai contra notificare, n-ai cum sa demonstrezi ca drepturile iti apartin, eu asa am invatat de la ceilalti colegi, sa schimb link-ul de accesare cu altceva online1,2,3 sau orice.
 
Cele de la cloudflare eu nu le iau in considerare. Nici cele de la google daca episodul sau filmul nu este foarte popular.
Deci la notificarea de mai sus, poti trece fara probleme, adica sa nu faci nimic.
 
Loading...
Back
Sus