Nu pot accesa panoul de control wp!

Ozzy

Member
Registered
Full Member
Salut, am instalat un backup pe noul host si m-am trezit cu eroarea asta:

c89ccb3bb4c3452f8b2bdf17a6ac1d84.png


Pun si scris eroarea nu doar poza:
"Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home3/filme9zu/public_html/wp-config.php:1) in /home3/filme9zu/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 1179"

Stie cineva cum pot sa rezolv aceasta problema?
 
Back-up-ul e mai vechi? Dinainte din decembrie anul trecut?
 
Ma gandesc ca poate fisierul ala pluggable s-a inlocuit, din cauza ca am observat ca mai am un fisier numit pluggable-deprecated.php.
Ori vreun plugin. Eu zic sa dezactivezi plugin-urile mai intai.
 
Pai daca nu pot accesa wp-admin cum sa le dezactivez? Inafara de a le sterge din ftp...
 
le schimbi numele. de exemplu yoast devine 1yoast akismet devine 1akismet...
 
Am verificat tot, am dezactivat pluginurile, am schimbat tema, degeaba.

Stie cineva cum pot face un backup din baza de date doar la postari+imagini+pluginul de seo(setarile lui)?
 
Cu ajutorul unui program de acces la FTP, Filezilla este cel mai cunoscut, se descarca local urmatoarele foldere si fisiere de pe hostul vechi:

  • wp-content/plugins
  • wp-content/themes
  • wp-content/uploads
  • robots.txt
  • .htaccess
  • fisiere de verificare Google, Bing Webmaster tools, etc…
Cat timp se descarca fisierele, accesati cPanel-ul hostului nou si cu ajutorul Softaculous Apps Instaler instalati WordPress.
Exporti baza de date de pe vechiul host, intrii in phpmyadmin pe noul host,dai import,intrii PE NOUL HOST SI modifici numele și parola și prefixul bazei de date in wp-config,nu uita să ștergi cache ul când accesezi site-ul!
 
Cu ajutorul unui program de acces la FTP, Filezilla este cel mai cunoscut, se descarca local urmatoarele foldere si fisiere de pe hostul vechi:


  • wp-content/plugins
    wp-content/themes
    wp-content/uploads
    robots.txt
    .htaccess
    fisiere de verificare Google, Bing Webmaster tools, etc…
Cat timp se descarca fisierele, accesati cPanel-ul hostului nou si cu ajutorul Softaculous Apps Instaler instalati WordPress.
Exporti baza de date de pe vechiul host, intrii in phpmyadmin pe noul host,dai import,intrii PE NOUL HOST SI modifici numele și parola și prefixul bazei de date in wp-config,nu uita să ștergi cache ul când accesezi site-ul!
Am facut exact asa cand am instalat backup ul si imi face la fel...e un backup mai vechi si nu am avut probleme cand l-am instalat prima data, dar acuma nu scap de eroarea asta...
 
Dar daca pui "false" aici /home3/filme9zu/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 1179
tu ai si fisier pluggable_deprecated? sau doar asta?
 
Ok,tu ai facut backup la un site si l-ai pus pe alt site ?
Daca da,intra in baza si apasa clik pe wp-options si modifica adresa site cu siteul care il ai acum.
Daca tot nu functioneaza,imi spui ;)
Sau lasa'mi in pm wp-config.php exact cum il ai pe host :)
 
Am rezolvat...am reinstalat wp, am facut din phpmyadmin backup la postari si poze
 
Loading...
Back
Sus