Plugin wordpress!

Ajuta foarte mult, daca rezolvi probleme care iti zice pe fiecare articol. Ajungi sa ai seo aproape de perfect per articol si automat ai de castigat in tot.
Eu recomand yoast seo 2.3.5, nu noua versiune. Este super bun + are sitemap automat.
 
Da trebuie sa renunti. Doar 1 plugin de seo pe site.
La 5$ made for 2014, e clar cat de bun e. Tot insisti sa cumperi cand probabil nici nu stii sa il setezi si sa folosesti unul in totalitate. Mai bine invata ce face fiecare functie si cum sa faci un seo bun, apoi poti vedea cat de bun e fiecare plugin si de ce ar merita varianta premium. In momentul de fata nu cred ca stii nici ce aduce variantele premium in plus si totusi vrei sa arunci bani pe geam.

Daca schimbi plugin-ul de seo si vrei sa ramana setarile seo pe articol salvate, foloseste seo backup data si poti exporta, apoi importa "setarile" in noul plugin de seo.
Foloseste un plugin macar ce are updateuri relativ dese si nu odata la 6-12 luni. Modificari la seo sunt si vor fi tot timpul iar pluginuri trebuie sa fie la zi cu schimbarile.
 
Un plugin bun de seo iti arata ce gresesti la post. Nu trebuie sa instalezi un alt plugin pentru asta.
Daca schimbi plugin-ul de seo si vrei sa ramana setarile seo pe articol salvate, foloseste pluginul "seo backup data" si poti exporta, apoi importa "setarile seo" in noul plugin de seo.
 
deci dau backup la all in one seo? si dupa dau importare pe noul plugin seo?
 
orice plugin de seo are obtiunile de exportare si importare?

daca schimb google sitemap xml cu pluginul de sitemap de la seo? va fi la fel sau va cauza pierderi in cautari etc???
 
deci sunt 2 pluginuri:
1.pluginul de seo care ajuta siteul (gell all in one, yoast, etc)
2. pluginul "seo backup" care doar exporta si importa setarile seo dintr-un plugin in altul

pluginul in sine de la punctul 1, nu poate exporta setarile seo. daia exista pluginul de la punctul 2.

legat de sitemap, cat timp pluginul nou are si face automat sitemap, iar tu in google webmasters tools pui noul link catre sitemap nu ar trebui sa fie nici un fel de probleme.
 
1.cumperi premium seo pack
2.instalezi premium seo pack, dar nu il activezi
3.dezactivezi all in one
4. activezi premium seo
5. instalezi pluginul "SEO Data Transporter"
6.intri in SEO Data Transporter si selectezi sa muti setarile din all in one catre premium seo si ii dai comanda sa execute
7.dupa ce s-a facut mutarea informatiei cu seo data transporter este gata, si treaba ta este gata.
8.stergi all in one si seo data transporter si lasi doar premium seo activ

8
screenshot_1.png
 
va trebui totusi sa tineti cont ca fiecare plugins in parte are ale criterii de SEO, nu veti gasi identice niciunul, probabil la schimbarea plugins-urilor o saptamana/doua siteul/blogul ori va stationa in cautari ori va cobora, nimeni nu va garanteaza o crestere in cautari, chiar mi-ati dat o idee sa schimb si eu plugins-ul si sa urmaresc o saptamana, voi veni cu rezultatele
 
Loading...
Back
Sus