Postare Film!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Buna seara.

Eu asa postez filmele la mine pe site. As vrea sa stiu unde gresesc, ce si cum... multumesc!

Exemplu!
Cod:
<strong>Loving online subtitrat in limba romana</strong>, este un <a href="http://filmulmeu.com/biografic/" target="_blank"><strong>film biografic</strong></a> din anul <a href="http://filmulmeu.com/release-year/2016/" target="_blank"><strong>2016</strong></a>. Dragostea dintre Richard Loving şi Mildred Jeter, un bărbat alb şi o femeie de culoare, nu ţine cont de reguli sau norme sociale, fiind mai presus de prejudecăţile celor din jur. Însă după ce se căsătoresc, cei doi sunt arestaţi şi condamnaţi la închisoare în statul Virginia, în anul 1958, deoarece căsătoria lor interrasială încălca legile care le interziceau persoanelor din rase diferite să coabiteze ca soţ şi soţie. Ajunşi să fie ulterior exilaţi la Washington, cei doi dau în judecată statul Virginia într-o serie de proceduri care converg spre concluzia în unanimitate a Curţii Supreme a Statelor Unite ale Americii, care declară legile ce interzic căsătoria între rase ca fiind neconstituţionale, în procesul familiei Loving împotriva statului Virginia.

Vezi <a href="http://filmulmeu.com/biografic/" target="_blank"><strong>I Am a Hero online subtitrat in limba romana</strong></a>
 
Ultima editare de un moderator:
Una la mana ar fi continut duplicat. Incearca sa ii faci propria descriere. Dar ar insemna mai multa munca.
Oricum pe keyword "Loving online subtitrat in limba romana" numai filmul asta nu apare pe prima pagina, pe cand "Loving 2016 online subtitrat in limba romana" apare filmul in vreo 6 rezultate. Dar se va schimba imediat, pentru ca postarile cu el abia sunt facute. si momenta google face confuzie cu alt film, dar la cate site-uri a publicat ieri si azi filmul, se va schimba imediat
 
Descrierea filmului
Dragostea dintre Richard Loving şi Mildred Jeter, un bărbat alb şi o femeie de culoare, nu ţine cont de reguli sau norme sociale, fiind mai presus de prejudecăţile celor din jur. Însă după ce se căsătoresc, cei doi sunt arestaţi şi condamnaţi la închisoare în statul Virginia, în anul 1958, deoarece căsătoria lor interrasială încălca legile care le interziceau persoanelor din rase diferite să coabiteze ca soţ şi soţie. Ajunşi să fie ulterior exilaţi la Washington, cei doi dau în judecată statul Virginia într-o serie de proceduri care converg spre concluzia în unanimitate a Curţii Supreme a Statelor Unite ale Americii, care declară legile ce interzic căsătoria între rase ca fiind neconstituţionale, în procesul familiei Loving împotriva statului Virginia.
 
din ce cauza sa fie continut duplicat, daca aceea descriere o folosesc doar pentru acel film?
 
Nu ma refer ca ai avea metadescrieri duplicat. Ma refer ca nu ai continut unicat ca sa te diferentiezi de ceilalti. Sunteti 50 de siteuri care folositi aceiasi descriere. Si nici nu ai postat tu primul. De ce te-ar ridica pe tine google mai sus decat pe restul. Ce are site-ul tau mai special decat celelalte? Daca ai fi avut o descriere unica (vezi filmeonline2013.biz ca ia descrierile de la altii?). Asa cred eu. Adica asa am simtit.
Despre asta era vorba nu? Despre indexare?
 
da, era vorba despre indexare, mi-ai putea da exemplu in privat de o descriere care ar ajuta pentru google? multumesc!
 
Nu am ce exemplu sa iti dau. Ideea e sa fie despre film si altfel. Si ca folosesti link-uri si strong e foarte bine. Am omis sa spus ca nu sunt expert seo si ca ce am spus este doar parerea mea.
 
Multumesc pentru parere. Astept si parerea unui expert seo (platesc daca este cazul)
 
Nici eu nu sunt expert seo, dar [HASHTAG]#Peter[/HASHTAG],are dreptate.. Daca vrei o indexare buna, ai nevoie de continut unic al filmului ( te uiti la el,trailer,citesti putin descrierea, apoi faci cu cuvintele tale un text despre ce este vorba in film )... Ai nevoie si de backlink-uri de calitate,care sa te ridice in cautari, pentru ca este o nisa foarte aglomerata...
 
Sa fim sinceri acum. Am linkuri fara descriere care sunt in top3 de luni de zile, filme cu continut unic scris de cineva special care nu ating prima pagina, articole cu descriere copiata nr 1, si altele facute cu google translate care unele sunt sus altele nu. Este o nisa la care postezi prea multe articole zi de zi. Nu vei face fata ca sa ai tot site-ul cu continut unic. Deci din start unic = nu mai are multa relevanta, daca ai 10 articole unice si 100 copiate.

Cred ca cel mai mult conteaza backlinkurile pe nisa asta. Backlinkuri pe multe pagini nu doar una, bineinteles.
Ori posteaza doar filme din cinema, fale descrieri unice si mizeaza si pe stiri din industrie, noutati etc bineinteles toate unice. Ca doar pe filme online sunt mii de siteuri deja.
 
Loading...
Back
Sus