Prima instalare canale IPTV Romania

isshmen

Active Member
Registered
Full Member
de aproape 3 ani "colaborez" cu cineva pentru canale IPTV romania, pentru o ruda din strainatate.
Pe langa faptul ca severul lui pica foarte des, mai sunt si motivele financiare (12 euro lunar - adica as fi putut salva 400 euro din iunie 2021, de cand am activat abonamentul lui).

desi sunt foarte multe resurse pe forum, n-am vrut sa-mi bat capul - sau sa invat - cum se face.
deci as avea nevoie putin de ajutor.

pentru inceput cred ca tre sa sterg playlist-ul vechi si sa pun un altul, nu?
ma poate ajuta cineva cu un playlist pentru canale RO?

banuiesc ca aici tre sa fac setarile Playlist Upload (foloseste aplicatia Smart IPTV pe firestick)

indata ce as avea o lista de canale, ce ar trebui sa mai stiu? am nevoie de un server?

mersi.
 
Depinde ce aplicație si device folosești.
Pe GitHub găsești foarte multe liste de Romania pe care le poti pune în aplicația ta.
 
de aproape 3 ani "colaborez" cu cineva pentru canale IPTV romania, pentru o ruda din strainatate.
Pe langa faptul ca severul lui pica foarte des, mai sunt si motivele financiare (12 euro lunar - adica as fi putut salva 400 euro din iunie 2021, de cand am activat abonamentul lui).

desi sunt foarte multe resurse pe forum, n-am vrut sa-mi bat capul - sau sa invat - cum se face.
deci as avea nevoie putin de ajutor.

pentru inceput cred ca tre sa sterg playlist-ul vechi si sa pun un altul, nu?
ma poate ajuta cineva cu un playlist pentru canale RO?

banuiesc ca aici tre sa fac setarile Playlist Upload (foloseste aplicatia Smart IPTV pe firestick)

indata ce as avea o lista de canale, ce ar trebui sa mai stiu? am nevoie de un server?

mersi.
iar mă repet chinezii vind cu 2 euro luna și merg perfect cauta pe aliexpres sau alibaba iptv subscription
 
Depinde ce aplicație si device folosești.
Pe GitHub găsești foarte multe liste de Romania pe care le poti pune în aplicația ta.
foloseste aplicatia Smart IPTV de la siptv (spuneam ca e pentru o ruda).
are un televizor non-smart, dar foloseste firestick de la amazon.

stii cumva o lista buna pentru canale Ro?
si mai ales, cum se procedeaza sa "pun" acea lista in aplicatia mentionata? :)
 
foloseste aplicatia Smart IPTV de la siptv (spuneam ca e pentru o ruda).
are un televizor non-smart, dar foloseste firestick de la amazon.

stii cumva o lista buna pentru canale Ro?
si mai ales, cum se procedeaza sa "pun" acea lista in aplicatia mentionata? :)
nici o lista de aici numerge mai mult de 2 zile cumpara o lista costa de la 2 euro la 12 euroi lista o adaugi in app IPTV SMARTERS vezi ca acum este foarte greu de adaugat applicatii in fierstik trebuie sa deschizi Developer care este ascuns apesi pe remont de 7 ori sa se deschida ca sa folosesti Siptv trebuie ca lista ta sa fie in internet inteleg ca cumperi o lista dar cum o adaugi pe internet ?
 
de aproape 3 ani "colaborez" cu cineva pentru canale IPTV romania, pentru o ruda din strainatate.
Pe langa faptul ca severul lui pica foarte des, mai sunt si motivele financiare (12 euro lunar - adica as fi putut salva 400 euro din iunie 2021, de cand am activat abonamentul lui).

desi sunt foarte multe resurse pe forum, n-am vrut sa-mi bat capul - sau sa invat - cum se face.
deci as avea nevoie putin de ajutor.

pentru inceput cred ca tre sa sterg playlist-ul vechi si sa pun un altul, nu?
ma poate ajuta cineva cu un playlist pentru canale RO?

banuiesc ca aici tre sa fac setarile Playlist Upload (foloseste aplicatia Smart IPTV pe firestick)

indata ce as avea o lista de canale, ce ar trebui sa mai stiu? am nevoie de un server?

mersi.
tot ce trebuie sa ai este ca fila lista care o cumperi sa stea pe internet in sip pui macul sticului
 
Pai ok. si cu lista ce fac?
o uploadez aici si gata? Playlist Upload
sau tre sa am si server sa le hostez?

sau.. cum mai exact se procedeaza?
da lista o pui in Siptv ânpreuna cu Macul televizorului sau Macul fierstic nu trebuie nici un fel de server ăla costa sute de euro pe luna pentru început cumparați o lista si deschide-o cu VLC care este gratis și ușor de folosit apoi apucate sa transferi liste in alte aplicații
 
Loading...
Back
Sus