Secretul unei relatii de durata

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Toata lumea crede ca secretul undei relatii stabile, de durata si puternica este dragostea. Ei bine toata lumea se inseala. :D
relatie-de-lunga-durata1-600x300.jpg
O relatie dintre doua persoane este ca orice alte doua lucruri care vrei sa le pui impreuna. Ai nevoie de ceva care sa le uneasca, superglue spre exemplu. Fara acesta nu ar putea sta impreuna cele doua lucruri.
Cand e vorba despre persoane cel mai puternic lucru care ii poate tine impreuna este ATRACTIA. Desigur ca veti spune ca asa este si ca ma contrazic singur. Asta pentru ca majoritatea dintre voi asociatia ATRACTIA cu sexul sau dragostea.
Doua persoane pot fi atrase una spre alta din cu totul alte motive, nu doar prin dragoste sau atractie sexuala.

Asa ca pentru a incepe o relatie cele doua persoane implicate trebuiesc sa fie atrase una sper alta. Apoi pentru a avea o relatie stabila si de durata, cele doua persoane trebuiesc sa gaseasca un tel comun, ceva care sa le dea putere sa mearga mai departe si sa le dea putere sa infrunte orice pericol sau obstacol intalnit.

Ileana este o noua in oras si dupa ce a fost atacata de niste dobitoci a mers la biserica din oras pentru a cere ajutor. In toata viata ei nu a avut experiente bune cu barbatii si toti au reusit sa o raneasca in diferite feluri.

Grigore este un tip muncitor care nu prea le are cu relatiile interumane. Intr-o zi merge la biserica si preotul ii spune daca o poate gazdui pe Ileana cateva zile pentru ca este singurul care are incredere si ca nu o va rani.

Amundoi acum locuiesc sub acelasi acoperis. Dupa o vreme au prima intalnire si dupa alte cateva zile grigore o cere in casatorie si ii spune ceva foarte interesant.

Visul meu este sa am o familie, tu esti o femei buna si stiu ca si tu crezi acelasi lucru despre mine. As vrea sa fii sotia mea si de indragostit o vom face pe parcurs.

Asa ca doau persoane care in mod normal nu ar avea nimic in comun, au fost atrase impreuna de situatia fiecaruia din viata si au gasit alinare, liniste si fericire in compania celuilalt.
Chiar daca nu erau indragostiti au deci sa isi uneasca destinele si sa faca o familie. Dupa 20 de ani cei doi inca sunt impreuna, au doi copii si sunt foarte fericiti.
In zilele care le traim acum, dragostea este la fel ca frumusetea. Este TRECATOARE si odata trecuta, totul se naruie daca nu exista altceva mai puternic care sa-i tina impreuna.

Topic inspirat dupa ce am vazut filmul Concussion 2015 cu Will Smith, Alec Baldwin, Albert Brooks .
Cod:
https://openload.co/f/kWmFlAcrwQQ/Concussion.2015.DVDScr.XVID.AC3.HQ.Hive-CM8.mp4.mp4
 
Loading...
Back
Sus