Vand 2 pagini facebook!

Raspund si eu:
Tipul este un amator si cere mai mult decat face la Perseus totul este la suprapret in ideea in care cineva se va lovi si va cumpara.
2: El atat a considerat ca merita... daca eu consider ca o dacie valoreaza 30.000 euro ...
( Nu este prost cel care cere ci acela care da )
3: Avand campanii de promovare platite pe facebook - suma ceruta de el depaseste inclusiv daca ai face aceea pagina cumparand de la facebook.
4: Este doar un copilandru ce nu are idee
5: O pagina adunata cu like vandute de x si y , addmefast , invite etc.. este echivalenta oarecum cu 0 ( doar prostii mai platesc pe like de la baieti x suma ... sunt bune doar pentru cantitate si atat )
6 Cele cumparate de la facebook au impact + targetarea si atunci devine productibila.
7: Valoarea reala a paginilor este:
1. - Pagină 30.668 - PREȚ : 600€ - Cifra reala este intre: 120 ron si - 200 ron.
2. - Pagină 8.594 - PREȚ : 400€ - - Cifra reala este intre: 50 - 90 ron.
Topicul asta iar te-a deranjat de la Chopin?
 
Spring waltz ... Mi-sa parut sa raspunda unul cu experienta , eu am cumparat like , am vandut like , am aproximativ 43 de campanii in derulare si multe altele ... Imi place aici :))
 
4: Este doar un copilandru ce nu are idee
Hai sa nu intrecem masura ok?
Este dreptul tau sa iti spui opinia, atat timp cat este in limita bunului simt.
24 ore restrictie de postare.
 
Raspund si eu:
Tipul este un amator si cere mai mult decat face la Perseus totul este la suprapret in ideea in care cineva se va lovi si va cumpara.
2: El atat a considerat ca merita... daca eu consider ca o dacie valoreaza 30.000 euro ...
( Nu este prost cel care cere ci acela care da )
3: Avand campanii de promovare platite pe facebook - suma ceruta de el depaseste inclusiv daca ai face aceea pagina cumparand de la facebook.
4: Este doar un copilandru ce nu are idee
5: O pagina adunata cu like vandute de x si y , addmefast , invite etc.. este echivalenta oarecum cu 0 ( doar prostii mai platesc pe like de la baieti x suma ... sunt bune doar pentru cantitate si atat )
6 Cele cumparate de la facebook au impact + targetarea si atunci devine productibila.
7: Valoarea reala a paginilor este:
1. - Pagină 30.668 - PREȚ : 600€ - Cifra reala este intre: 120 ron si - 200 ron.
2. - Pagină 8.594 - PREȚ : 400€ - - Cifra reala este intre: 50 - 90 ron.
La cifra reala este:
30k 150-300$
9k 50-90 $...
Cam asa se vand paginile in vremea de azi ;)
Si ma refer la like-uri aduse normal fara siteuri sau aplicatii ;)
 
Tipul este un amator
Laso mai usor cu jignirile de genul asta,daca tot te-ai inscris pe forum macar contribuie si tu cu ceva folositor forumului ca de cand te-ai inscris esti doar cu ''circul pe aici''.Vezi ca forumul asta nu are doar amatori si din cate vezi multe persoane cu scaun la cap se abtin sa faca comentari aiurea.Sa sti ca atat Alex cat si moderatori acestui forum sunt buni dar nu profita prea mult de bunatatea lor.Ca un sfat inceteaza cu astfel de expresi de prost gust,aici fiecare persoana este tratata la fel indiferent de varsta sau statut.
 
Laso mai usor cu jignirile de genul asta,daca tot te-ai inscris pe forum macar contribuie si tu cu ceva folositor forumului ca de cand te-ai inscris esti doar cu ''circul pe aici''.Vezi ca forumul asta nu are doar amatori si din cate vezi multe persoane cu scaun la cap se abtin sa faca comentari aiurea.Sa sti ca atat Alex cat si moderatori acestui forum sunt buni dar nu profita prea mult de bunatatea lor.Ca un sfat inceteaza cu astfel de expresi de prost gust,aici fiecare persoana este tratata la fel indiferent de varsta sau statut.
imi aduce aminte de ..Viorel parca il chema, greu de tot omul.. avea nu stiu cate sute de dedicate, firme si angajati.. nici nu ajunsese bine si incepuse sa loveasca in stanga si in dreapta ..la un moment dat i-am sugerat ca un mic sfat sa fie mai rezervat..el mai rau prinsese "boala" pe mine si incepuse sa imi dea raport la postari. ( nu stiu daca a mai fost raportate postari) Mai tarziu incepuse sa angajeze si sa concedieze useri de pe aici.. pana intr-un tarziu cand nu l-a mai vazut nimeni pe aici.
 
imi aduce aminte de ..Viorel parca il chema, greu de tot omul.. avea nu stiu cate sute de dedicate, firme si angajati.. nici nu ajunsese bine si incepuse sa loveasca in stanga si in dreapta ..la un moment dat i-am sugerat ca un mic sfat sa fie mai rezervat..el mai rau prinsese "boala" pe mine si incepuse sa imi dea raport la postari. ( nu stiu daca a mai fost raportate postari) Mai tarziu incepuse sa angajeze si sa concedieze useri de pe aici.. pana intr-un tarziu cand nu l-a mai vazut nimeni pe aici.
Ala a fost banat aici pe forum. Daca vorbin de aceasi persoana.
 
Nu am sa inteleg niciodata genul asta de agresivitate si bravura. Eu sunt cel mai destept, cel mai bun, restul sunteti amatori, habar nu ai ce vorbesti... Ma rog, fiecare cu drumul lui
 
Vreau un PM cu paginile
Acest topic a fost mutat de la vanzari pentru discutii.
Va trebuie sa contactezi userul in privat sa vezi daca mai sunt disponibile.
 
Luam urmatorul exemplu:

Grigore intra pe [HASHTAG]#roforum[/HASHTAG] si vede o postare de gen cu pretul care este. Omul nostru nu este asa mare cunoascator in domeniu si crede ca daca ala e pretul cerut, atunci il va cumpara asa, pentru ca cel care vinde stie mai bine, ca doar nu ar cere banii aia degeaba.
Grigore are acum paginile pe care a dat o gramada de bani si vrea sa isi inceapa promovarea, afacerea, sau ce vrea el. Doar dupa cateva zile vede ca este zero activitate, ca paginile nu au valoarea (nu fac referire ca paginile postate in topic nu au valoare) iar pretul platit a fost mult prea mare. Deci grigore simte ca si-a luat Teapa, iar primul lucru care face este sa posteze un topic pe un alt forum, sau alte forumuri unde va spune:
Pe Roforum am luat Teapa de la userul X cand am cumparat paginile Y.

Ok, X a dat teapa si nu Roforum. Stim bine istoria arenaweb, unde nu forumul dadea teapa ci userii. Si uite asa vestea s-a dus ca pe arenaweb sunt numati tepari si nimeni nu a mai vrut sa intre.
Ca userul cand posteaza nu zice doar ca userul X a dat teapa sau la inselat ci si forumul unde a facut tranzactia.

Asa ca in final [HASHTAG]#roforum[/HASHTAG] va avea de suferit si odata cu el, toti cei prezenti aici si care pun urmatul la ridicarea acestei comunitati.

Eu ca admin si altii de aici, ce ar trebui sa facem in aceasta cauza?
Sa lasam asa cum este sau sa intervenim unde este nevoie pentru a sugera un pret realist sau sa ofere dovezi care sa sustina pretul?

Este dreptul fiecaruia sa puna orice pret doreste la un produs, dar la fel este dreptul meu si a celor care ma ajuta sa intervina atunci cand simtim ca acesta este mult prea mare, nu are baza sau suna a inselatorie, pentru a apara comunitatea de eventuale probleme.


Nu este doar IT acest forum, ci pentru toata lumea. Se discuta mai mult IT, dar nu inseamna ca doar aceasta nisa se accepta. Daca X are o masina si vrea sa deschida topic pentru a vinde, atunci o poate face fara probleme.
Daca Y vrea sa discute despre probleme cu sotia sau iubita o poate face, etc, etc, etc.

Pe acest forum se accepta orice intrebare din orice categorie si absolut nici o intrebare nu este prea tampita, proasta, ciudata. La absolut toate voi incerca sa ofer un raspuns civlizat.

Subiect e deschis pentru discutii libere.

Te contrazic total, teapa este atunci cand nu ii mai produsul desi a dat bani, ori nu este ceea vinzi (inseli cumparatorul) !

Acum daca acea persoana are 2 neuroni, nu ca este la inceput, una este la inceput, una sa nu gandesti nitel, dar poti sa te informezi in primul rand, se pot plati likeuri acolo pe FB si faci o comparatie, ori mai vezi pe alte siteuri cu cat s-au vandut !

Acum si pe olx daca eu vad o Dacie 1310 si cer 2.000 de euro pe ea si tu o cumperi, tu nu ai ce sa imi reprosezi mie, ti-am spus eu ca nu este Dacie ?

Intr-adevar preturile sunt exagerate, dar sti ca este o zicala, pretul unui produs este dat de cat de mult este dispus celalalt sa ofere !

Acum nu sunt eu in masura sa iti zic cum sa iti organizezi forumul sau regulamentul, stiu ca tu nu ai fi vrut categoria de anunturi, dar acum ca tot ai puso laso sa fie categorie de Vanzari/Cumparari, nu de bascalie !

Acum nu stiu daca va convine sau nu convine idee mea, dar eu zic ca este una corecta !
 
Cat am platit eu in campanii pe facebook pentru like-uri! Undeva intre 37 si 50 lei pe 1k like-uri
c400072d60b34d6c8253859e41947397.jpg

Paginile asta ar trebui sa fie mina de aur de's asa scumpe :D
 
Da , dar like cumparate au un cu totul alt impact fata de like luate de la baieti sau de prin aplicatii etc.... diferenta intre ele este de la cer la pamant
 
Da , dar like cumparate au un cu totul alt impact fata de like luate de la baieti sau de prin aplicatii etc.... diferenta intre ele este de la cer la pamant
Chiar si asa...nu cred ca 1k merita mai mult de 8-10E in conditiile in care la ora actuala userii facebook au apreciat sute de pagini iar din 10k ai mare noroc daca faci un impact de 5-800 din care sa iti iei 40-50 click-uri...
 
Loading...
Back
Sus