Web host site de filme

bger

Member
Registered
Banned
Caut un Web host bun pentru un site de filme cu 2000 vizitatori pe zi, undeva la 2000 de filme pe site
Pretul sa nu fie mai mare de 7$/luna
 
Sunt romani ? daca primesc notificari de la politie ce se intampal ? :) le dau datele tale sau ...
 
Nu sunt in Romania.
Nu inteleg ce vrei sa spui cu politia
Pai de exemplu acum vro 7 ani, aveam un site de muzica hostat la Ch-center o firma romaneasca, si peste vro jumatate de an, m-am trezit cu politia in casa :)
Cei de la politie au trimis o solicitare catre ei, sa le puna la dispozitie datele acelui domeniu. Nume prenume, localitate, IP-de pe care se acceseaza acel cont de hosting si multe alte chestii. Daca datele cu care am creat contul de hosting la ei erau false, Ip-ul nu statea sa il schimb de fiecare data cand acceseam ftp-ul sau intram in cpanel.
 
1. nu exista host 100% sigur pentru asta
2. immdomain.com niciodata nu iti va cere sa confirmi datele
3. un user normal care are cusostinte medii nu poate ascunde identitatea 100% online. Acest lucru e greu si pentru cei care au cunostinte foarte avansate
4. identificarea nu face numai dupa ip ci si dupa:
- rezolutie
- marimea la tab
- semnatura la browser care este unica si poate fi citita de orice device, program
- semnatura la os care este unica
- java care multi o aveti activata si este foarte usor de gasit locatia reala
- adresa MAC care chiar daca schimbi ip aceasta tot ramane si poti fi gasit usor

Sa faci toate astea pentru un site de filme nu cred ca merita efortul.
 
Pai de exemplu acum vro 7 ani, aveam un site de muzica hostat la Ch-center o firma romaneasca, si peste vro jumatate de an, m-am trezit cu politia in casa :)
Cei de la politie au trimis o solicitare catre ei, sa le puna la dispozitie datele acelui domeniu. Nume prenume, localitate, IP-de pe care se acceseaza acel cont de hosting si multe alte chestii. Daca datele cu care am creat contul de hosting la ei erau false, Ip-ul nu statea sa il schimb de fiecare data cand acceseam ftp-ul sau intram in cpanel.
Nu zic ca nu e asa...dar daca domeniu nu e .ro , iar hostul nu e in Romania...cu cred ca are nici o treaba politia din Romania.
 
Problema la filme este domeniul .ro , nu hostul. Sunt embeduri, nu fizic gazduite ca site-urile de muzica, deci hostul nu are treaba. Se ia doar de domeniu daca e cazul.
O tema bine optimizata cu poze doar venite prin link si nu din hostul propriu, nu va avea cerinte foarte mari de host. Deci un host extern renumit pentru servicii cu un pachet de baza cred ca ar fi deajuns pentru 2-3k.
 
Loading...
Back
Sus