Topic Tabu - Masturbare sau Sex?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am o curiozitate.
Vad un trend peste tot unde lumea prefera mai mult masturbarea decat sexul. Chiar daca au sau nu partener, 8/10 aleg masturabarea.
Ma intreb dece?
Personal cred ca sexul este de 1000 de ori mai bun si benefic decat masturbarea.

Pe acelasi trend, in tari precum america sau uk e la moda ca dupa sex fiecare in parte, separat sa aiba o sesiune de masturbare. Cica e normal si e un fel de dush rece dupa o partida buna.

De ce ar alege o persoana masturbarea in locul sexului cu o alta persoana sau eu stiu ce`i place....?
Sunt eu oare de moda veche si nu pot intelege acest trend?

Cine are curajul sa raspunda? :D
 
"Buna-i apa...nu-i ca vinul
Da' nici laba...ca vaginu'.

culeasa din folclor.
toata chestia e sa ai cu cine si(dar) mai ales ...cu ce.
cand te masturbezi conteaza mai putin.
 
"Buna-i apa...nu-i ca vinul
Da' nici laba...ca vaginu'.

culeasa din folclor.
toata chestia e sa ai cu cine si(dar) mai ales ...cu ce.
cand te masturbezi conteaza mai putin.
Eu sunt de părere ca de vrem oricand se găsește cineva.
Trebuie doar aa vrei si să cauți.
 
@AlexH pe wiki ai cautat? :)
Nu.
Uite cine a înviat. :)
 
Mi se pare normal sa imbini "utilu`" cu placutul, asa ca fiecare sa faca ce vrea cand si oricum vrea :) Nu vad o problema in a le face pe aman2, omul sa fie multumit,vorba aia:))
 
Mi se pare normal sa imbini "utilu`" cu placutul, asa ca fiecare sa faca ce vrea cand si oricum vrea :) Nu vad o problema in a le face pe aman2, omul sa fie multumit,vorba aia:))
Nu e problema sa le faci pe amundoua, problema este cand alegi masturbarea in loc de sex cu o persoana reala. :D
 
Nu e problema sa le faci pe amundoua, problema este cand alegi masturbarea in loc de sex cu o persoana reala. :D
Stii.. asa cum prefera femeiile ,vinete,banane ... Vibratoare etc... Poate asa prefera si Barbatii. Deci autosatisfacerea te ajuta sa iti cunosti placerea mai mult. Ca vezi tu nici Pruna femeiilor nu e la fel la toate, unele sunt mai umede , altele mai uscate , o femeie se stie misca , te excita , altele zici ca stau in sicriu. Poate si din cauza asta multi apeleaza la ce ai zis tu mai sus.
 
Asa este, perfect adevărat.

Dar repet, nu e mai bine sa muncim împreună sa găsim acel punct de plăcere maxima, decat singurei?

Cred ca suntem prea obosiți, asa ca "mana/degețelul" devine prietenul cel mai bun.
 
Loading...
Back
Sus