Player pentru toată lumea care are un site de filme...

Kukool

Active Member
Registered
Full Member
Salutare... așa cum spune și titlul pentru cei ce dețin un site de filme , și doresc să aibă propriul lor player,customizat gen Netflix , își poate crea cont pe site-ul SocialFUN și își poate genera filmul in playerul gen Netflix... Peste 20 de hosturi , suportate include ok.ru , Google drive etc....nu trebuie decât să îți adaugi linkul și subtitrarea...și dai generate...
Atenție suportul subtitrări este doar .vtt momentan, poți descărca subtitrarea normal și să o convertești in vtt aici : subtitletools...
Demo player aici...Sukkubus (1989)
Filmul demo este de pe ok.ru deci nu trebuie sa va mai obosiți sa convertiți filmul cu subtitrarea lipita pe film,știm că ok.ru nu merge sa adaugi o subtitrare externă,dar prin acest player funcționează fără probleme subtitrarea externă...
Acest player este excepțional având în vedere că nu are reclame nu are popuri,sau vast pe player,așa o să aveți un site cu player fara reclame,și fără să va mai chinuiți sa convertiți filmul cu subtitrare...este excepțional eu îl folosesc la mine pe site,și se cunoaște diferență,useri nu mai înjură că vede prea multe reclame până începe filmul sa ruleze...
Are detectare automată pentru rezoluție 640p , 720p , 1080p + daca adaugi un film la 320p exemplu de pe ok.ru îți face rezoluție de 544p sau 720p depinde mult de formatul filmului daca este pal sau ntfs.
Este un ajutor mare cel puțin pentru mine , sper sa fie și pentru voi ...
 
Ultima editare:
La mine merge bine...am observat că pe fembem se incarca instant,pe ok.ru face puțin buffer,pe mine mă interesează că am scăpat de reclame și pop-uri , momentan pe site nu am plângeri din contra de când folosesc linkurile prin acest player am numai cuvinte de laudă
 
Scuze de off topic insa noi ne acoperim cheltuelile cu acele popuri... nu vad rostul sa punem pe un player de acest gen. Cred ca utilizatorii ar trebui sa invete sa inchida niste reclame astfel incat sa contribuie si ei cu ceva nu doar cu uitatul.
Daca te uiți mai bine,ai vede că poți să îți pui propria reclama vast pe acest player,și nu mai depinzi de reclamele lor enervante,așa poți câștiga din 2 părți,din vizualizări pentru că ești contorizat pe acele playere chiar daca li se blochează reclamele,și din propria reclama vast,exemplu eu folosesc reclama vast de la addstera.asa câștig din vizualizări la mixdrop,și din vast pe player când adaug filme din ok.ru , pe mixdrop nu adaug vast pentru că câștig din vizualizări.
 
Buna initiativa
1. ar trebui sa anunti lumea ca este al tau si ca ai pus arc in el. Stii cum este lumea, daca asta nu are nimci sigur castiga de pe urma mea si decat sa-i fac lui ''sula mare' mai bine nu utilizez
2. cunosc playerul si mai sunt cativa care il folosesc
3. din cate stiu userul isi poate seta propriul ads, vast, etc nu?
4. cum este un site nou, te poate scapa de DMCA pentru ca ascunde sursa a cunoscutele surse
5. in caz ca primesti DMCA cum vei proveda, pentru ca odata ce lumea incepe sa foloseasca nu-i poti lasa cu ochii in soare. Ti-o spun din experienta pentru ca acum sunt pus intr-o situatie extrema si inca nu stiu ce voi face.
6. presupun ca acum ruleaza pe un shared hosting, ce vei face cand numarul care-l vor folosi creste si ai nevoie de un server? Pentru ca nu-l poti tine pe un shared la 1-3 milioane de cereri pe zi. Din arc nu iti vei acoperi cheltuielile
7. Nu te astepta un o reactie pozitiva din partea userilor, adica sa intre si pentru al folosi. Pentru cum am explicat mai sus, e din cauza ca nu vor sa faca bogata, apoi siguranta ca site-ul va fi si peste 1 -2 online.
 
Buna initiativa
1. ar trebui sa anunti lumea ca este al tau si ca ai pus arc in el. Stii cum este lumea, daca asta nu are nimci sigur castiga de pe urma mea si decat sa-i fac lui ''sula mare' mai bine nu utilizez
2. cunosc playerul si mai sunt cativa care il folosesc
3. din cate stiu userul isi poate seta propriul ads, vast, etc nu?
4. cum este un site nou, te poate scapa de DMCA pentru ca ascunde sursa a cunoscutele surse
5. in caz ca primesti DMCA cum vei proveda, pentru ca odata ce lumea incepe sa foloseasca nu-i poti lasa cu ochii in soare. Ti-o spun din experienta pentru ca acum sunt pus intr-o situatie extrema si inca nu stiu ce voi face.
6. presupun ca acum ruleaza pe un shared hosting, ce vei face cand numarul care-l vor folosi creste si ai nevoie de un server? Pentru ca nu-l poti tine pe un shared la 1-3 milioane de cereri pe zi. Din arc nu iti vei acoperi cheltuielile
7. Nu te astepta un o reactie pozitiva din partea userilor, adica sa intre si pentru al folosi. Pentru cum am explicat mai sus, e din cauza ca nu vor sa faca bogata, apoi siguranta ca site-ul va fi si peste 1 -2 online.
1.nu este al meu
2.nu mă deranjează arc, atât timp cât eu fac bani din vizualizări și vast
3.este pe server vps din câte știu
4.playerul folosește proxy,peste 100 de adrese proxy și nu are cum sa ia dmca,știu pentru că am și eu acest script,nu.lle.d dar are câteva erori și merge instalat numai pe vps.
5.playerul și adresa site-ului este recamandat pe un forum mare extern , de acolo am luat și eu acesta adresă de web la îndemnul acelor useri ,și de atunci îl folosesc și eu.
6.daca este recomandat cred că va tine câțiva ani acum nici eu nu știu ce să spun,cat va ține îmi mulțumesc vizitatori site-ului pe urma caut alt player...
7.sa înțeleg că ai primit dmca pe rovideo...este o diferență între acest player și un hosting,pe acest player nu se hosteaza filmele și nu are cum sa primească dmca mai ales că folosește proxy de acolo vine și bani mai mulți din vizualizări pe Romania,adresele proxy sunt de america ,Spania etc...de aceea mă miram de ce am rpm mare la vizualizări.
 
5.playerul și adresa site-ului este recamandat pe un forum mare extern , de acolo am luat și eu acesta adresă de web la îndemnul acelor useri ,și de atunci îl folosesc și eu.
Tocmai asta este,e recomandat de cineva ca fiind a lui si are acelasi user ca tine.
7.sa înțeleg că ai primit dmca pe rovideo...este o diferență între acest player și un hosting,pe acest player nu se hosteaza filmele și nu are cum sa primească dmca mai ales că folosește proxy de acolo vine și bani mai mulți din vizualizări pe Romania,adresele proxy sunt de america ,Spania etc...de aceea mă miram de ce am rpm mare la vizualizări.
Nu, eu primesc rar dmca si asta de la Disney dar nu le bag in seama, daca era asa pana acum din cele 18000 video trebuia sa sterg 70%. Problema mea este cu serverel unde firma ma obliga sa renunt la acestea si sa iau unele de 3 ori mai scumpe. Asa ca am o decize mare de lunat.
 
Buna initiativa
1. ar trebui sa anunti lumea ca este al tau si ca ai pus arc in el. Stii cum este lumea, daca asta nu are nimci sigur castiga de pe urma mea si decat sa-i fac lui ''sula mare' mai bine nu utilizez
2. cunosc playerul si mai sunt cativa care il folosesc
3. din cate stiu userul isi poate seta propriul ads, vast, etc nu?
4. cum este un site nou, te poate scapa de DMCA pentru ca ascunde sursa a cunoscutele surse
5. in caz ca primesti DMCA cum vei proveda, pentru ca odata ce lumea incepe sa foloseasca nu-i poti lasa cu ochii in soare. Ti-o spun din experienta pentru ca acum sunt pus intr-o situatie extrema si inca nu stiu ce voi face.
6. presupun ca acum ruleaza pe un shared hosting, ce vei face cand numarul care-l vor folosi creste si ai nevoie de un server? Pentru ca nu-l poti tine pe un shared la 1-3 milioane de cereri pe zi. Din arc nu iti vei acoperi cheltuielile
7. Nu te astepta un o reactie pozitiva din partea userilor, adica sa intre si pentru al folosi. Pentru cum am explicat mai sus, e din cauza ca nu vor sa faca bogata, apoi siguranta ca site-ul va fi si peste 1 -2 online.
Până la urmă nu este o problemă pentru nimeni dacă câștigă si adminul ceva... că doar nu o face de poamană. Problema mare la astfel de serviciu este că ar putea inchide prăvălia dacă nu-i merg trebuirile si daca urcăm cateva sute sau mii de linkuri prin acest player rămanem cu buza unflată.
Au fost site-uri mari de streaming cum ar fi Openload, Mega si altele care sau inchis si nouă ne-a provocat pagube.
Stiu că in trecut a mai fost un serviciu asemănător si s-a inchis, prezentat cred ca tot pe forum.
Eu personal sunt muțumit cu Netu Tv si castig cat Pop ads si propeler la un loc si chiar peste... nu vad ce reclame vast ar putea inlocui Netu.
Pe de altă parte esti dependent si de acest site si daca nu se incarca playerul pierzi vizite.
 
Problema mea este cu serverel unde firma ma obliga sa renunt la acestea si sa iau unele de 3 ori mai scumpe. Asa ca am o decize mare de lunat.
Așa se întâmplă de obicei cu serverele cum vede că te ridici un pic in useri, vizualizări gata imediat te anunță că nu se mai poate și trebuie să treci la un abonament superior...Am de gând in viitorul apropiat sa deschis și eu un site de video sharing și trebuie să aleg un pachet bun de vps hosting...și la un preț mai piperat.
 
@Kukool
Ideea nu este rea, insa bine ar fi sa isi incarce fiecare scriprul pe propriul vps astfel incat sa ai control total ...in sensul ca stii ca nu il poate inchide nimeni.
Spuneai ca ai acest script. De unde putem achizitiona acest script?
De achiziționat nu știu de unde,am înțeles că costa 100$ pe gifhub sau ceva de genul,iar scriptul care îl am eu nu mai funcționează că nu are update la api, + câteva erori,nu se afișează subtitrarea etc...
 
Am de gând in viitorul apropiat sa deschis și eu un site de video sharing și trebuie să aleg un pachet bun de vps hosting...și la un preț mai piperat.
Nici sa nu te gandesti sa incepi cu vps. Eu am 3 servere doar pentru al meu si i-ar mai trebui 2 dar e foarte mult.
scuze de offtopic.
Ideea nu este rea, insa bine ar fi sa isi incarce fiecare scriprul pe propriul vps astfel incat sa ai control total ...in sensul ca stii ca nu il poate inchide nimeni.
Asa este, insa sunt destui care nu vor reclama in player pentru ca au deja foarte multe pe site lor.
Ce se gandesc: Player curat dar umplu site de reclame, lucru care conteaza pentru unii useri.
 
Asa este, insa sunt destui care nu vor reclama in player pentru ca au deja foarte multe pe site lor.
Daca ai ști de cate ori mi sa umplut frigiderul din cauza la reclamelor de la netul și mixdrop...nu exista zi sa nu mă înjure lumea , că nu poate vede filmul din cauza la pop-uri etc...ete că acum sa potolit cu acest player,acum am și eu frigiderul gol...cel puțin pentru o perioadă,sau până mă supăr și închid de tot site-ul.
 
Nici sa nu te gandesti sa incepi cu vps. Eu am 3 servere doar pentru al meu si i-ar mai trebui 2 dar e foarte mult.
Și eu care am crezut că îl ai hostat pe server vps extern...:oops::oops::oops:
 
Daca ai ști de cate ori mi sa umplut frigiderul din cauza la reclamelor de la netul și mixdrop.
si eu le urasc, de asta prefer sa descacr filme in calculator sau telefon si uitat la el in liniste.
Și eu care am crezut că îl ai hostat pe server vps extern.
Acesta main
main server.png

server de storage
second server.png

storage
Screenshot_47.png


Ar mai trebui de balance inca doua servere de storage, dar deja e mult.
 
Loading...
Back
Sus