Promovare G+ .

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Pentru ca nimeni nu a facut un astfel de post si sunt ferm convinsa ca se vor gasi si doritori am zis sa-l fac eu .
Cei care aveti conturi pe G+ si postati deja aici sunt convinsa ca aveti nevoie de un pic de ajutor sau macar un impuls pentru a merge mai departe .
Asa ca propun sa ne strangem cativa care sa ne ajutam reciproc cu un + si share la post .
Daca sunt doritori pentru asa ceva lasati un coment si am sa fac o lista si cum sa procedam ( asta daca ne strangem macar un 10 persoane ).
Banuiesc ca deja cu totii stiti ca un + si un share pe google inseamna foarte mult , singura rugaminte la voi este sa nu postati astazi sunt de acord si apoi sa ne cautam cu zilele pana putem comunica si ajuta cu ceea ce am zis mai sus .
O zi placuta tuturor si Sarbatori fericite .
 
Daca faci o comunitate pe Google+, e mai usor zic eu. Nu stiu insa daca ajung notificari in Gmail, daca ar aparea atunci ar fi mai usor decat sa imi aduc aminte sa intru in fiecare zi sa verific. Ar trebui sa fie totusi si o limita, maxim 3 shares/zi.
 
Strumphi , eu nu ma gandesc atat de departe , pur si simplu ma gandeam la un 10 persoane cu cate un blog , o postare pe zi .
Primesti 10 + si 10 share , un lucru pozitiv banuiesc pentru toata lumea .
Comunitate pe google am cu 1000de persoane dar nu stiu cat la suta va ajuta pe voi care poate promovati altceva si comunitatea este de filme online .
Eu ma gandeam la un grup facut pe skype undeva , unde fiecare isi posta odata pe zi linkul de la articolul de pe google , primea + si share si totul se rezolva undeva in 10 minute maxim .
 
E ok si asa , sa vedem daca ne stragem acum macar un 10 oameni si facem o comuntitate cum spui , exact pentru asa ceva .
 
Punema si pe mine pe lista.
Iar daca posturile sunt in lb engleza pot sa postez in comunitati cu 90-100k useri
 
Hristos a inviat la toata lumea si cred ca pana la urma avem sanse sa facem ce dorim .
Multi momentan sunt convinsa ca nu isi dau seama cat de buna este o astfel de metoda si cat ajuta , dar pentru ca eu imi vad mereu posturile pe prima pagina de la G+ am zis ca e inca unul din lucrurile de care pot beneficia mai toti .
 
Hristos a Înviat!
Nush ce listă e da vreau şi eu
 
E dragii mei Sarbatori fericite tuturor si sper sa avem o colaborare cat mai lunga si cat mai eficienta cu totii , dupa sarbatori voi face un Grup exact pentru asa ceva pe G+ si va anunt aici care este si incepem promovarea , pana atunci spor la pahare si sa va distrati si pentru mine .
 
Am facut grupul ieri asa ca puteti adera toti cei care doriti sa participati la aceasta mica excperienta .
Regulamentul este destul de simplu si cred ca la indemana oricui .
1 Nu incercam sa ne furam caciula unul la altul - 1 postare pe zi la care fiecare da un plus si un share
2 Daca ai mai multe bloguri si ai nevoie de promovare pentru toate promovezi zilnic cate un blog .
3 Banuiesc ca ar fi ideal ca fiecare sa lase si cate un coment cat de cat in legatura cu ceea ce este postat - nu genul am dat like si share .
Astept cererile voastre de aderare si dupa ce suntem toti o sa incepem sa postam .
Roforum.net este numele grupului si il puteti accesa de Aici .
 
Wellcome .
Si daca tot suntem aici am sa va intreb pe toti cei care o sa participati la acest mic experiment .
1 Stiti ca exista posibilitatea de a pune si link spre site la fiecare grup undeva in dreapta - asa ca daca ajuta si doriti voi pune cate un link la fiecare din cei care participa la un site care doriti pe cuvantul cheie pe care il vreti .
2 Daca considerati ca mai pot fi si alte reguli la acest grup ar fi bine sa le spuneti acum ca sa plecam cu totii la drum cu ceea ce ar trebui sa stim ca avem voie sa facem si ce nu .
3 Interesul nostru e sa ne ajutam si nu sa ne facem cumva mai mult rau decat bine :)
 
Loading...
Back
Sus