Promovare G+ .

Ai asteptam si pe ceilalti astfel incat de maine sa incepem sa postam si pentru ca nu doresc ca sa umplem acest topic de link-uri fara rost , cei care s-au inscris in aceasta comunitate imi puteti trimite link si cuvant cheie cum sa fie trecut al vostru site in dreapta la linkuri pe grup PM .
 
Pentru o expunere cat mai mare a link-urilor distribuite, cred ca e recomandat ca fiecare sa aiba cat mai multe cercuri. Daca sunt membri ai grupului care nu au persoane in cercuri, macar sa se apuce de adaugat. In acest fel, cand dam share la o postare si cineva din cercul nostru cauta pe Google ceva similar, se intampla asta:
optimizare+seo+-+Cerca+con+Google.jpg
 
Sa speram ca pana la urma o sa ne descurcam cu ce avem , oricum dupa un 10 zile cred ca ar trebui sa existe si efecte vizibile .
 
Corect! (daca vrei sa faci ca mine, sa alegi Capture selected area, in urmatorul ecran ai posibilitatea sa editezi, si in al 3lea poti salva imaginea, recomand diigo sa iti faci cont)

Si referitor la ce am spus mai devreme, legat de followeri/cercuri: majoritatea cred ca ne dorim o expunere mai mare, si in general ne dorim cumparatori sau avem un anumit targhet. Cum ne facem cercuri cu targetul nostru? Sa zicem ca doresc sa adaug persoane interesate de fashion. Merg la paginile G+ cu activitate, pe aceasta nisa, ma uit la postarile care au primit + sau share, in dreapta sus la postare puteti vedea activitatea si cine a dat +:
PantofiSuper.RO+-+Google%2B.jpg

sau de exemplu https://plus.google.com/u/0/s/reduceri va uitati cine a distribuit, daca distribuieste des ii adaugati la cercuri. Nu adaugati un numar excesiv/zi insa.
 
Incepand cu ziua de astazi puteti incepe sa postati cate un link spre un site care doriti sa-l promovati .
1 Ma repet din nou doar un link pe zi de la un singur site
2 Cei care sunt in acest grup vor da un plus , un share la post si vor lasa un coment ( dupa cum am zis si mai inainte nu genul am dat share plus etc , ceva in legatura macar cu titlul articolului daca nu intrati sa cititi postul .
3 Astept sugestiile voastre daca ar trebui si sa accesam linkul si sa dam si ........ sper ca fiecare deja stie ce inseamna acele puncte .
 
Cel mai bine este sa fie accesat si link-ul. La fel de bine este ca vizita sa fie de minimum 1 minut, iar minimul paginilor vizitate sa fie de 3.
Alta regula care ar trebui luata in seama:
- nu e vina comunitatii ca nu ai postat zilnic - postarea e un drept al tau, activitatea in comunitate o obligatie
 
Iti este frica acum ca nu o sa ai ce distribui :) , se aduna ele si postarile stai fara grija .
 
Loading...
Back
Sus