Risc mare de neplata Adnow.com

Prin Payoneer nu le-am platitit inca doar celor carora inca nu le-a fost confirmat contul. Daca au avut PP si si-au facut cont nou pe Payoneer, noi trebuie sa primim pentru ei un link de confirmare a contului. Dupa ce primim linkurile respective eu va anunt prin tickete ca am primit linkul de confirmare, trebuie doar sa intrati pe acesta sa va confirmati login-ul si parola, iar noi va tot trimitem banii.
Spre deosebire de altii, uneori cu intarziere din pacate (de la caz la caz), dar noi va platim intotdeauna, nu sarim peste plati.
 
Eu am confirmat si tot nu am primit. Ati spus sa mi fac Payoneer si se dau bani. Mi-am facut si va rog sa-i trimiteti. Am primit mail si am confirmat.
You have changed the payment data in your profile.
Your profile will be updated after you click xxxxxx

This message was created automatically by the system Adnow

DXhD4Cw_J0c-S4Tw208Wq-hFJGplk1JDrQ_PqMH3zkb2hGiKoMC06wVb9y9J6KIibARtOZfGS3BQHftCHaRnxLE8x1kJA3tVYO0Cwg05Nk66BqHBDE4o-XShfeGEy-sGv-29WrCEt01Z6w=s0-d-e1-ft
 
Va recomand sa nu folositi Adnow. Am folosit si eu reclamele lor timp de 1 saptamana, am facut 50$, am setat ca metoda de plata "Payoneer" si acum primesc mesaj "52.82$ Write-off from the account caused by click fraud.".
Tin sa precizez ca nu am fraudat cu nimic sistemul si nu am facut nimic ilegal.
 
Dacă un utilizator dă de mai multe ori click într-un interval scurt la ei se consideră click-uri frauduroase și asta nu e problema noastră ci a lor că se acumulează click-urile pe acelaș ip, nu au și ei un sistem bine făcut!
Dacă eu aș avea 200 de click-uri pe zi, credeți că e adevărat? Vă înșelați, ei fură și la click-uri, garantat aș avea mai mult dar așa sunt toate firmele!
 
Înainte să aruncați în noi cu noroi, subliniez un singur lucru: Nu lucrăm cu cheateri! Sau colaborăm în mod CORECT sau nu mai colaborăm deloc. @fizkode și @Susp3kt ;)
 
Înainte să aruncați în noi cu noroi, subliniez un singur lucru: Nu lucrăm cu cheateri! Sau colaborăm în mod CORECT sau nu mai colaborăm deloc. @fizkode și @Susp3kt ;)
Frumos tare baieti si fete de la Adnow. Fac 50$, aleg payoneer apoi mi se blocheaza tot contul, nici macar acces pe el nu mai am.
Rusine :) Sper sa va bucurati de cativa banuti de la mine. Numai bine.
 
Nu ne bucurăm de niciun cent. Crezi că facem intenționat? Cum să ți se blocheze contul? Ce s-a întâmplat?
 
Da-mi id-ul tău să mă interesez despre ce e vorba. Vă spun de fiecare dată să îmi scrieți în privat, ca să pot rezolva fiecare problemă în parte.
 
Așa am pățit și eu, aveam o sumă frumușică și când să aștept și eu banii, canci și contul șters.
Adnow te plătește pe click-uri așa se presupune dar degeaba, ei iau în considerare conversile, nu ai conversi, nu îți dă nici un ban și bagă motiv că ai click-uri frauduroase.
 
Înainte să aruncați în noi cu noroi, subliniez un singur lucru: Nu lucrăm cu cheateri! Sau colaborăm în mod CORECT sau nu mai colaborăm deloc. @fizkode și @Susp3kt ;)

Am precizat ca nu am facut nimic ilegal, nu am incurajat vizitatorii sa dea click pe reclame, nu mi-am dat eu click pe reclame (nici macar din greseala), nu am folosit scripturi care sa faca autoclick pe reclame, etc..
Sunt un om corect si imi place ca si restul sa fie corecti. In plus nu pot sa-mi dau seama ce frauda la clickuri ati vazut dvs. deoarece pe 23386 Views am 204 Clicks, deci nu vad ce frauda ar putea fi..

Am venit in reteaua dvs. invitat, am primit cel putin 5 mailuri de parteneriat de la dvs. si am zis ca totusi sa va dau o sansa si sa incerc, insa acum regret alegerea facuta.

Daca era sa stiu ca nu am fost corect va spun ca nu imi mai bateam capul cu postari pe forumuri..

Si ca sa nu ziceti ca mint, postez si un print screen cu statisticile din cont:

W0UKckV.png


In tichetul deschis la dvs. pe site, astept si eu mai multe lamuriri in legatura cu frauda pe care pretindeti ca am facut-o.
Numai bine.
 
Sincer si eu sunt dezamagit
Am avut plata pe paypal am asteptat 1 luna dupa mi-am schimbat plata in webmone,mi-ati spus sa astept maxim 2 zile am asteptat o saptamana si nu i-am primit.
 
Am spus mai sus care ar putea fi problema si adnow poate sa o rezolve realtiv usor, nu este chiar asa greu de scris cateva linii de code.

Pentru a evita click din alte surse, ascundeti reclamele pe device mobile pentru ca trimit Blackreferer si presupun ca adnow are protectie la asa ceva, dar exiista metode prin care poti permite blackreferer in unele cazuri.
O simpla cautare pe google si se gaseste rezolvarea.

La problema cu numar de click mare intr-un interval scurt, la fel e problema celor e la adnow.

Reclamele sunt inselatoare si de multe ori ai 5 bannere/imagini pe site si toate duc catre acelasi link. Daca userul X da click pe fiecare chiar interesat de titlu si imagine, nu inseamna ca webmasterul fraudeaza sistemul.

Din aceste motive pierdeti multi publisheri, care in final va duce la faliment sau rebrand la firma si site, asa cum fac majoritatea.
Sunt site-uri mari care au renuntat la adnow si au trecut la firme concurente.

Nu inteleg dece nu incercati sa rezolvati aceste doua mici probleme. Fara publisheri nici o firma de publicitate nu poate exista, plus trebuie sa va decideti ce sunteti pana la urma sau setati per cont CPM, CPC, CPA, CPI, CPL ca userul sa stie.
 
Loading...
Back
Sus