Risc mare de neplata Adnow.com

Pentru fiecare problemă legată de plăți&Co. scrieți-mi în mod INDIVIDUAL, altfel nu vă pot ajuta. Sunt mii de webmasteri și nu vă știu pe fiecare în parte ce probleme întâmpinați. Vizavi de click-urile frauduloase, nu vă închidem conturile din senin. Pentru dovezi de la moderator, explicații&Co. cei în cauză aka @Susp3kt și @Avalon , scrieți-mi în privat, ca să nu facem un bâlci aici, ci să discutăm civilizat și calm, cum se cuvine. Merci :)
 
P.S: @AlexH În primul rând doresc să accentuez că NU PIERDEM PUBLISHERI, ci chiar dimpotrivă, numărul lor crește de la o zi la alta. Cu atât mai puțin, nu din acele motive pe care le-ai menționat. Sunt 2 cazuri acum. A mai fost unul care s-a menționat mai sus. Nu mai citez pe fiecare după nume. Fiecare trebuie să se simtă. Nu pierdem publisheri, nu dăm faliment, nu facem nicio campanie de rebranding - lumeee, totul e sub control.
Vizavi de site-uri mari care pleaca pentru o perioadă de test cu alte firme, ei se mai întâmplă, așa e business-ul acesta. Apoi se întorc la noi, pentru că repet- așa e business-ul acesta. Voi ar trebui să știți mai bine decât mine. Sunteți mai cu experiență în breasla asta. :)
 
@Adnow a fost doar o sugestie la problemele care userii la posteaza aici.
Fiecare isi administreaza afacere dupa cum doreste, dar cele doua probleme exista si trebuie sa faci ceva in privinta asta.
1. click din alte surse - majoritatea vin de pe mobil sau din alte motive cand browserul nu poate trimite refererul, ori urserul X foloseste un vpn sau proxy pentru a sta anonim pe net si nu sa fraudeze.
2. click fraud sau numar mare de click intr-un interval foarte scurt.- Am explicat mai sus.

Afirmatiile mele de mai sus, sunt din informatiile care le detin si este posibil ca aceasta sa nu fie reale.
De retinut ca aproximativ 60 - 75% din webmasterii din romania trec cel putin odata pe la mine.

Cred ca cele doua probleme se pot rezolva foarte usor si atunci s-ar reduce mult postarile de gen.

Voie buna.
 
@AlexH Am înțeles punctul tău vedere, merci de advice.
Eu mă ocup doar de partea de Account, dar iau în considerare sugestiile tale și le transmit mai departe.
 
adnow se duce de rapa sincer, atata timp cat da bani la 5ani ,intarzie platile cu lunile nu cred ca va mai sta cineva la ei , se vor muta la alte firme toti
 
Am si eu o intrebare. Deci am primit linku prin email si tiket LINK DE COMFIRMARE CONT PAYONEER
Screenshot_3.png


Bun, am accesat linku acele cred ca de 15 ori, am dat la payoneer ca am cont si trebuie sa introduc datele sa ma loghez. Bun le bag etc si degeaba. Am schimbat si parola de 2 ori ca am incercat de prea multe ori. Tot imi apare :

Screenshot_2.png


DE CE? @Adnow sau careva care stie. Contul payoneer e asociat cu o firma de ADS deja .
 
Am asteptat 5 saptamani sa-mi vina plata pe paypal si nu a venit dupa mi-au spus sa schimb plata in webmoney ca vine in maxim 2 zile.
Mi-am schimbat plata in webmoney si astept de 2 saptamani.
Acestia isi bat joc de noi.
Rog adminul sa stearga acest topic caci mai mult adnow ne trage teapa si isi bat joc si de noi si de cei care urmeaza sa se inscrie.
 
Nu cred că o să mai primiți banii cuveniți, așa am pățit și eu, adnow & adxxx aceeaș firmă de țeapă mi-au dat țeapă cu 180$
 
Acum o vin @Adnow si o sa va asigure ca o sa primiti banii dar monentan au ceva probleme cu platile =))

Eu m-am lamurit de ei de cand mi-au retras banii din cont si la tichet cand le-am cerut dovezi si explicatii nu mi-au mai raspuns de 3 zile.

Adnow = "seriozitate si profesionalism" :))
 
Plangere penala pentru frauda pe internet. Serviciul de Combatere a Criminalitatii Informatice - DCCO - IGPR. Obiectul sesizarii trebuie expus in cadrul sectiunii de detaliere a modului de fraudare alaturi de alte informatii utile in legatura cu tipul fraudei, data realizarii acesteia, pierderilor totale suferite, metoda de plata utilizata si tipul de moneda folosit pentru respectiva tranzactie. http://www.efrauda.ro/
 
Am si eu o intrebare. Deci am primit linku prin email si tiket LINK DE COMFIRMARE CONT PAYONEER
Screenshot_3.png


Bun, am accesat linku acele cred ca de 15 ori, am dat la payoneer ca am cont si trebuie sa introduc datele sa ma loghez. Bun le bag etc si degeaba. Am schimbat si parola de 2 ori ca am incercat de prea multe ori. Tot imi apare :

Screenshot_2.png


DE CE? @Adnow sau careva care stie. Contul payoneer e asociat cu o firma de ADS deja .
La fel mi se intampla si mie :)
 
Bună,
EU răspund la tickete, se presupune că nu sunt robot, am și eu weekend, zile libere ca și orice om normal. DACA îmi scrieți în weekend, normal că nu vă pot răspunde la ele decât luni.
Pentru Payoneer, cei care nu își pot activa contul prin link-ul trimis de mine, scrieți-mi pe skype ca să văd trimite fiecăruia un document unde vă e explicat cum să vă activați contul Payoneer ALTFEL decât prin acel link.
Vizavi de cei care au plățile prin Paypal- fie așteptați, fie alegeți altă metodă. Mai mult de atât nu vă pot ajuta.
Adnow nu se duce de râpă! Adnow crește! Fie continuați să creșteți alături de noi, fie căutați alte rețele care se presupune că "nu se duc de râpă".
 
Loading...
Back
Sus