Risc mare de neplata Adnow.com

Deci, dacă @seroquel ține să arunce cu pietre în noi în mod public, atunci o să explic și eu situația, tot public ca să clarificăm lucrurile pentru toată lumea:
Bogdan Mihaila aka @seroquel a avut initial Paypal. A schimbat pe Payoneer. Era submitted pt plată dar avea datele necompletate. I-am trimis link-ul pt. Payoneer. Și-a schimbat între timp pe Webmoney. Nouă ne apărea că are Payoneer, de aceea i-am mai dat link-ul încă o dată dar se pare că nu i-a mers. Am încercat să îi explic frumos, cum își poate activa contul Payoneer altfel, pentru a-și putea primi banii. Nu s-a putut, a insistat pe Webmoney. Și-a pus iar Webmoney. Iar în decursul acestei săptămâni, într-un dintre zile își va primi cei 150$ prin WM.
În momentul în care vă hotărâți să faceți scandal, asigurați-vă în primul rând că la dvs. este totul în regulă. Dacă eram niște țepari nu ne mai numeam Adnow și nu mai ajungeam acolo unde suntem acum.
Cu tact, calm și răbdare rezolvăm orice problemă.
Vom vedea. Si in momentul in care imi publicati numele trebuie sa stiti ca incalcati Legea datelor cu caracter personal. Juridic vorbind nu aveti voie.
 
Cum pute
@seroquel aka Bogdan Mihaila shame on you! Vorbesti cu mine pe skype și între timp postezi minicuni aici! Îți primești ăia 150 de $ prin Webmoney. Asta după ce îți mai schimbi de vreo 10 ori modaltățile de plată, cum obișnuiești să faci. Crezi că stă Adnow în banii tăi? Crezi că noi câștigăm trăgându-le țeapă publisherilor? Habar nu ai despre ce vorbești. Dacă asta e mentalitatea ta, atunci nu știu ce mai cauți în breasla asta.
Care combatere penală, ce combatere a criminalității informatice, ai vizionat prea multe americane. De unde scoți amenințările astea? Crezi că rezolvi ceva prin scandal? Crezi că ne defăimezi? Hai chill, și așteaptă-ți cei 150$ că nu ți-i bagă nimeni în buzunar!
@fizkode Chill dear că parcă tu ești cel care a fost banned pentru fraudă de clickuri! ;)
Când să efectuați plățile atunci considerați că e fraudă de click-uri și până la plată e totul roz, să vă spălați cu acele click-uri care va rămas și de la mine...
 
Cum pute

Când să efectuați plățile atunci considerați că e fraudă de click-uri și până la plată e totul roz, să vă spălați cu acele click-uri care va rămas și de la mine...
Care click-uri? Serios acum? Unde era traficul pt site-urile tale? Îți spun eu, NICĂIERI. Uiți cum merge de fapt business-ul ăsta, sau poate că nu ai știut niciodată.
 
Vom vedea. Si in momentul in care imi publicati numele trebuie sa stiti ca incalcati Legea datelor cu caracter personal. Juridic vorbind nu aveti voie.
Vrei să te reprofilezi? Ciudat că nu ai devenit vreun avocat sau judecător. Nimeni nu încalcă nimic. Să fim serioși. Toată discuția asta între "aceleași persoane" pare un pamflet. Nu suntem la circ.
 
Adnow,asta este a 3 saptamana de cand folosesc webmoney in cont si nu mi-am primit plata.
Cum ziceti ca cresteti in sus dupa ce mi-am am asteptat plata timp de 4 saptamani paypal si nu am primit nimic si acum astept de 3 saptamani pe varianta webmoney si tot nu am primit.
Inainte va laudam,acum nu stiu ce sa mai zic.
Pot sa spun ca trebuie sa astept 1 an pana primesc plata de la dumneavoastra.
Mereu cand va deschid tichet aud cuvintele "plata se face la sfarsitul saptamanii" si mereu luni vad ca nu am primit nimic.
Daca nu aveti timp dece nu va angajati persoane sa efectueze plati ?
 
Care click-uri? Serios acum? Unde era traficul pt site-urile tale? Îți spun eu, NICĂIERI. Uiți cum merge de fapt business-ul ăsta, sau poate că nu ai știut niciodată.
10k ăsta nu e trafic?
Sau vă trebuie cu sutele trafic, în loc să vă meargă bine și să fiți serioși, da-ți țepe pe bandă rulantă...
 
Ultima editare:
Vrei să te reprofilezi? Ciudat că nu ai devenit vreun avocat sau judecător. Nimeni nu încalcă nimic. Să fim serioși. Toată discuția asta între "aceleași persoane" pare un pamflet. Nu suntem la circ.
Inainte sa-mi atrageti atentia parca spuneati mai sus ca-mi trimiteti banii. Inca nu am vazut nimic in acest sens. Aveti cam mult tupeu pentru niste datorinicii. Nu sunt singurul care se plange se pare. Platiti banii oamenilor si nu mai aveti aroganta asta. Legi incalcate aveti mai jos. Faptul ca stiu legile inseamna ca sunt informat. Tocmai ca nu le stiti le incalcati.



Legea nr. 677 din 21 noiembrie 2001 pentru protecţia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal şi libera circulaţie a acestor date

Legea nr. 102 din 3 mai 2005 privind înfiinţarea, organizarea şi funcţionarea Autorităţii Naţionale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal

Regulamentul de Organizare şi Funcţionare al ANSPDCP din 11 Noiembrie 2005, cu modificările şi completările ulterioare

Ordonanța de Urgență nr. 131 din 22 septembrie 2005 pentru prorogarea termenului prevăzut la art. 19 alin. (1) din Legea nr.102/2005 privind înfiinţarea, organizarea şi funcţionarea Autorităţii Naţionale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal

Legea nr. 278 din 15 octombrie 2007 privind aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 36/2007 pentru abrogarea Legii nr.476/2003 privind aprobarea taxei de notificare a prelucrărilor de date cu caracter personal, care cad sub incidenţa Legii nr. 677/2001pentru protecţia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal şi libera circulaţie a acestor date

Legea nr. 682 din 28 noiembrie 2001 privind ratificarea Convenţiei pentru protejarea persoanelor faţă de prelucrarea automatizată a datelor cu caracter personal, adoptată la Strasbourg la 28 ianuarie 1981

Legea nr. 506 din 17 noiembrie 2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal şi protecţia vieţii private în sectorul comunicaţiilor electronice

Ordonanța de Urgență nr. 13 din 24 aprilie 2012 pentru modificarea şi completarea Legii nr. 506/2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal şi protecţia vieţii private în sectorul comunicaţiilor electronice

Legea nr. 82din 13 iunie 2012 privind reţinerea datelor generate sau prelucrate de furnizorii de reţele publice de comunicaţii electronice şi de furnizorii de servicii de comunicaţii electronice destinate publicului, precum şi pentru modificarea şi completarea Legii nr. 506/2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal şi protecţia vieţii private în sectorul comunicaţiilor electronice - declarată neconstituțională prin Decizia nr. 440/2014 a Curții Constituționale

Legea nr. 272 din 29 iunie 2006 pentru completarea art. 7 din Legea nr. 506/2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal şi protecţia vieţii private în sectorul comunicaţiilor electronice

Legea nr. 365 din 7 iunie 2002 privind comerţul electronic*) - Republicare

Norme metodologice din 20 noiembrie 2002 pentru aplicarea Legii nr. 365/2002 privind comertul electronic

Legea nr. 146 din 10 iulie 2008 pentru aderarea României la Tratatul dintre Regatul Belgiei, Republica Federală Germania, Regatul Spaniei, Republica Franceză, Marele Ducat de Luxemburg, Regatul Ţărilor de Jos şi Republica Austria privind aprofundarea cooperării transfrontaliere, în special în vederea combaterii terorismului, criminalităţii transfrontaliere şi migraţiei ilegale, semnat la Prum la 27 mai 2005

Legea nr. 238 din 10 iunie 2009 privind reglementarea prelucrării datelor cu caracter personal de către structurile/unităţile Ministerului Administraţiei şi Internelor în activităţile de prevenire, cercetare şi combatere a infracţiunilor, precum şi de menţinere şi asigurare a ordinii publice - REPUBLICARE*)

Ordin nr.52 din 18 aprilie 2002 privind aprobarea Cerinţelor minime de securitate a prelucrărilor de date cu caracter personal

Ordin nr.75 din 4 iunie 2002 privind stabilirea unor măsuri şi proceduri specifice care să asigure un nivel satisfăcător de protecţie a drepturilor persoanelor ale căror date cu caracter personal fac obiectul prelucrărilor
 
Vrei să te reprofilezi? Ciudat că nu ai devenit vreun avocat sau judecător. Nimeni nu încalcă nimic. Să fim serioși. Toată discuția asta între "aceleași persoane" pare un pamflet. Nu suntem la circ.
SI ar trebui sa iti fie rusine. O persoana care reprezinta o firma nu are voie sa vorbeasca asa. Dar la ce firma e AdNow te integrezi perfect!
 
Ultima editare:
@Adnow, se poate estima cu aproximatie dupa cat timp voi primi link-ul de confirmare, pentru payoneer? Multumesc anticipat.
 
@Peter Pony Trebuie să vă fie adăugat AVS Media Group ca sursă de fonduri pentru a putea trimite banii.
"AVS Media Group has been added as a funding source to your Payoneer account!"
 
Si cum adaug? Despre acest link de confirmare vorbeam, care sa imi confirme faptul ca avs.. a fost adaugat.
Cand am adaugat proppeler, parca tin minte ca nu a durat deloc.
 
Loading...
Back
Sus